Title of ... Description of .. VideoObject

Zažite na vlastné oči ako u nás prebieha špeciálny operačný deň

Thursday, 16 March 2023 12:00
There is no translation available.

 

Operácie komplikovaného sivého zákalu a zadného segmentu oka – sklovca a sietnice si vyžadujú kvôli maximalizovaniu bezpečnosti pre pacienta a prípravy celého teamu špeciálny operačný deň, ktorý plánujeme do posledného detailu.

Komplikovaný sivý zákal

Patria medzi ne napríklad matúrne, intumescentnébrunescentné katarakty (sivý zákal). Sú to tak pokročilé štádiá, kedy pacient vidí kvôli husto zakalenej šošovke väčšinou len pohyb ruky pred okom, maximálne počíta prsty. Takéto katarakty sú navyše častokrát veľmi tvrdé, vyžadujú si náročnejšiu operatívu a hrozí tu zvýšené riziko prípadných komplikácií. Napríklad poškodenie zadného púzdra šošovky či jej posunutie tzv. subluxácia šošovky. Ak by k tomu došlo, potrebujeme veľakrát špeciálny multifunkčný fakoemulzifikačný prístroj, ktorým vieme operovať aj zadnú časť oka.

 

Viac informácii o sivom zákale:

 

Pars plana vitrektómia (operácia sietnice a sklovca)

Pacienti indikovaní na operáciu pars plana vitrektómia prichádzajú s pokročilým štádiom poškodenia sietnice či sklovca, ktoré si vyžadujú chirurgické ošetrenie. Najčastejšie operovanými diagnozámi sietnice a sklovca na našom pracovisku za posledných 7 rokov sú: epiretinálna membrána, zakrvácanie sklovca následkom najťažšej formy diabetickej retinopatie a odlúpenie sietnice. Pri neliečení môžu viesť tieto diagnózy až ku strate videnia.

 

Viac informácii o ochoreniach sklovca a sietnice:

 

 

Ako pripravujeme takýto špeciálny operačný deň?

Príprava takéhoto dňa si vyžaduje súhru celého tímu počínajúc indikáciou na operáciu našimi lekármi, odovzdaním všetkých potrebných informácií pacientovi k operačnému dňu tímom koordinátoriek. Pacient musí absolvovať aj predoperačné vyšetrenie u svojho obvodného lekára alebo internistu, aby sme vylúčili komplikácie, ktoré by mohli ohroziť priebeh operácie. Výberporadie pacientov si určuje sám chirurg po dôkladnom naštudovaní anamnézy.

 

Pozrite si detailný priebeh operačného dňa v našom videu a fotogalérii:

 

 

Fotogaléria z priebehu operácií:

 

Additional Info

 • sdo_type: VideoObject
 • sdo_name: Title of ...
 • sdo_description: Description of ..
 • sdo_duration: PT1M33S
 • sdo_contentUrl: http://www.example.com/video123.flv
 • sdo_embedUrl: http://www.example.com/videoplayer.swf?video=123
 • sdo_interactionCount: 1
Rate this item
(1 Vote)

Blogs

 • Čo je to keratokónus? Ako ho liečiť? Čo je to keratokónus? Ako ho liečiť?

  There is no translation available.Ide o progresívne ochorenie rohovky, ktoré postihuje obidve oči a typicky sa vyskytuje u mladých pacientov – najčastejšie v puberte a mladom dospelom veku. Presné príčiny, prečo toto ochorenie vzniká zatiaľ nie sú známe, ale je potvrdená genetická podstata ochorenia.

 • Slnečné okuliare potrebujú aj deti. Čo hrozí, ak si v lete dostatočne nechránime zrak? Slnečné okuliare potrebujú aj deti. Čo hrozí, ak si v lete dostatočne nechránime zrak?

  There is no translation available.S narastajúcou intenzitou slnečných dní väčšina z nás siaha po slnečných okuliaroch. Aké slnečné okuliare nás najlepšie ochránia, na čo sa pri ich výbere zamerať a na čo si dať pozor? Ochrana očí pred slnkom je mimoriadne dôležitá. Niektoré poškodenia spôsobené UV...

 • Úrazy očí sú vo vojenských konfliktoch časté. V histórii viedli aj k objavom Úrazy očí sú vo vojenských konfliktoch časté. V histórii viedli aj k objavom

  There is no translation available.Podobne ako celý svet, aj UVEA veľmi citlivo a pozorne vníma udalosti na Ukrajine. S vojnou je spojených mnoho závažných a urgentných tém, a jednou z nich je aj otázka zdravotnej starostlivosti o zranených. V reakcii na vypuknutie vojny u našich východných susedov sme sa v UVEA rozhodli...

more blogs