Title of ... Description of .. VideoObject

Pravé zážitky s dobrým zrakom

Monday, 12 October 2015 16:09
Pripravte sa na leto. Operácia očí laserom v najmodernejšej klinike na Slovensku. Pripravte sa na leto. Operácia očí laserom v najmodernejšej klinike na Slovensku.
There is no translation available.

Najlepšie príbehy píše sám život. Prečo si ich teda nevylepšiť? Po operácii femtosekundovým laserom sa Váš pohľad na svet zmení a to doslova.

Až 80% vnemov vnímame zrakom, no uvedomíme si to mnohokrát až vtedy, keď s ním máme problém. Očné lekárstvo predstavuje odbor, ktorý v posledných rokoch zaznamenal výrazný pokrok. Práve očná klinika UVEA Mediklinik v Martine je najmodernejším priestorom na Slovensku, kde sa môžete obrátiť s dôverou, že bude o Vás profesionálne postarané.

„Pre všetkých vieme nájsť na našej klinike riešenie. Disponujeme kombinovaným femtosekundovým laserom VICTUS nemeckej firmy Technolas, ktorý umožňuje vykonávať prakticky bezbolestnú korekciu refrakčnej chyby oka - FEMTO LASIK 6DHD. Tento laser používame aj pri refrakčnej výmene šošovky alebo korekciu videnia na blízko. Personál kliniky má viac ako 20 ročné skúsenosti v odbore a pravidelne sa vzdeláva. Manažment kvality a bezpečnosti vám zaručuje tie najlepšie výsledky,“ vysvetľuje MUDr. Peter Žiak, PhD., medicínsky riaditeľ kliniky UVEA Mediklinik.

Voľba správneho typu laserovej operácie

Po dôkladnom vyšetrení a získaní informácií o vašej dioptrickej chybe, vám bude po konzultácii s lekárom navrhnuté najvhodnejšie riešenie. Rozhodujúcim faktorom pre typ operácie je výška dioptrií a hrúbka rohovky. Operácia LASEK 6D alebo FEMTO LASIK 6DHD je vhodná pre pacientov s krátkozrakosťou (myopiou) do hodnoty -9,0 (výnimočne i viac) dioptrií a veku nad 18 rokov. Ak sú Vaše mínusové či plusové dioptrie príliš veľké, nemusíte strácať nádej - riešením je implantácia vnútroočnej šošovky, tzv. CLE. Aj v tomto prípade sa operácia vykonáva s asistenciou femtosekundového lasera, čo zaručuje mimoriadnu presnosť.

Ako prebieha odstránenie dioptrií laserom?

Pred operáciou Vám spravíme kontrolné vyšetrenie a na oko nakvapkáme lokálne anestetikum pre zabezpečenie bezbolestného priebehu. Laser s pohybom oka vopred počíta, preto sa nemusíte obávať akéhokoľvek náhodného pohybu. Operácia oboch očí netrvá viac než niekoľko minút (samotná laserová časť len pár sekúnd).

Pri metóde FEMTO LASIK 6DHD vytvorí femtosekundový laser vo vnútri rohovky lamelu, ktorá sa odklopí. Pri tomto procese používame tzv. zámkový alebo véčkový vzor tvorby lamely (Z-Lasik). Následne excimerový laser odstráni potrebné množstvo rohovky a po výkone rohovku priklopíme naspäť. Táto technika umožňuje dosiahnutie najlepšieho výsledku s rýchlym návratom ostrého videnia. Pooperačné obdobie je bezbolestné a pacienti sa môžu veľmi skoro vrátiť k bežným aktivitám, prakticky už na druhý deň.

Pri metóde LASEK 6D sa uvoľňuje iba epitel (povrchová časť) rohovky a odstránenie dioptrií prebieha opäť excimerovým laserom. Po operácii síce pacient vidí už niekoľko minút po zákroku, ale videnie je zahmlené – ako cez vodu. Doba hojenia je 2-3 dni, počas ktorých môžete pociťovať mierne pálenie alebo rezanie. Vyostrovanie zraku je postupné a môže trvať až niekoľko týždňov.

Nadštandardný servis a doživotná záruka

V príjemných priestoroch očnej kliniky UVEA Mediklinik Vám poskytneme bezplatné občerstvenie a prístup na internet. Všetky potrebné lieky a vitamíny sú v cene operácie a neplatíte ani za pooperačné kontroly do 6 mesiacov. V rámci štandardnej starostlivosti poskytuje očná klinika UVEA Mediklinik svojim pacientom, ktorí absolvovali na našej klinike laserovú operáciu očí, doživotnú záruku. Podrobnosti o doživotnej záruke nájdete v našej poradni na webe.

Additional Info

 • sdo_type: VideoObject
 • sdo_name: Title of ...
 • sdo_description: Description of ..
 • sdo_duration: PT1M33S
 • sdo_contentUrl: http://www.example.com/video123.flv
 • sdo_embedUrl: http://www.example.com/videoplayer.swf?video=123
 • sdo_interactionCount: 1
Rate this item
(2 votes)

News

 • Tags: 2021
  V operáciách a vyšetreniach pokračujeme bez obmedzení za prísnych bezpečnostných opatrení V operáciách a vyšetreniach pokračujeme bez obmedzení za prísnych bezpečnostných opatrení

  There is no translation available.Napriek tomu, že sa pandémia na Slovensku zhoršuje, v očnej klinike UVEA Mediklinik v Martine bezpečne pokračujeme v starostlivosti o Váš zrak. Pacientom ponúkame možnosť podstúpiť potrebnú ambulantnú alebo operačnú liečbu bez zbytočného odkladu. Ten môže viesť k zhoršeniu...

 • Tags: 2020
  V UVEA Vyšetrujeme a operujeme stále bezpečne V UVEA Vyšetrujeme a operujeme stále bezpečne

  There is no translation available.V UVEA Vyšetrujeme a operujeme stále bezpečne Bezpečnosť našich pacientov aj personálu je pre nás prvoradá, preto zavádzame testovanie na COVID-19 pred každým zákrokom alebo vyšetrením u nás v UVEA Mediklinik. Využite možnosť preveriť si zrak aj vaše zdravie u nás.

 • Tags: 2020
  V UVEA vám upravíme nielen zrak, vieme vás aj skrášliť V UVEA vám upravíme nielen zrak, vieme vás aj skrášliť

  There is no translation available.Na našej klinike pôsobí viacero skúsených oftalmológov, ktorí vás zbavia napríklad krátkozrakosti, ďalekozrakosti či sivého zákalu. Naša lekárka MUDr. Miroslava Budinská však vyniká aj svojimi znalosťami estetickej medicíny v oblasti tváre. Vďaka jej viac ako 10-ročným...

more news

Blogs

 • Oko a omamné látky Oko a omamné látky

  There is no translation available.Zdravá zrenica reaguje na zmeny prostredia zmenou veľkosti. V ľudskom oku to funguje podobne ako vo fotoaparáte, ktorého clona sa pri nedostatku svetla rozšíri a pri intenzívnom svetle naopak zúži. K rozšíreným alebo zúženým zreničkám dochádza reflexívne aj pri stresových...

 • Ako sa náš zrak mení v priebehu života? Ako sa náš zrak mení v priebehu života?

  There is no translation available.Zrak je náš najdôležitejší zmysel, ktorý sa vyvíja až niekoľko rokov – sprostredkúva nám až tri štvrtiny všetkých vnemov. Uvažovali ste však niekedy nad tým, či svet vidíte v detstve inak, ako v pokročilom veku?

 • Jačmeň na oku je bežné, no bolestivé ochorenie. Prečo vzniká a ako ho liečiť? Jačmeň na oku je bežné, no bolestivé ochorenie. Prečo vzniká a ako ho liečiť?

  There is no translation available.Hnisavý a bolestivý zápal na okraji viečka, ktorý sprevádza nepríjemné svrbenie a pálenie. Každý, kto sa už s jačmeňom v oku stretol vie, aké „patálie” dokáže spôsobiť. No netreba sa ho báť - vo väčšine prípadov zmizne rovnako rýchlo ako sa objaví. Častým problémom je...

more blogs