Title of ... Description of .. VideoObject

Život bez dioptrií - zážitky bez kompromisov

piatok, 04 september 2015 19:00
Život bez dioptrií - zážitky bez kompromisov Život bez dioptrií - zážitky bez kompromisov

Najlepšie príbehy píše sám život. Prečo si ich teda nevylepšiť? Po operácii femtosekundovým laserom sa Váš pohľad na svet zmení a to doslova.

Až 80% vnemov vnímame zrakom, no uvedomíme si to mnohokrát až vtedy, keď s ním máme problém. Očné lekárstvo predstavuje odbor, ktorý v posledných rokoch zaznamenal výrazný pokrok. Práve očná klinika UVEA Mediklinik v Martine je najmodernejším priestorom na Slovensku, kde sa môžete obrátiť s dôverou, že bude o Vás profesionálne postarané.

„Pre všetkých vieme nájsť na našej klinike riešenie. Disponujeme kombinovaným femtosekundovým laserom VICTUS nemeckej firmy Technolas, ktorý umožňuje vykonávať prakticky bezbolestnú korekciu refrakčnej chyby oka - FEMTO LASIK 6DHD. Tento laser používame aj pri refrakčnej výmene šošovky alebo korekciu videnia na blízko. Personál kliniky má viac ako 20 ročné skúsenosti v odbore a pravidelne sa vzdeláva. Manažment kvality a bezpečnosti vám zaručuje tie najlepšie výsledky,“ vysvetľuje MUDr. Peter Žiak, PhD., medicínsky riaditeľ kliniky UVEA Mediklinik.

Voľba správneho typu laserovej operácie

Po dôkladnom vyšetrení a získaní informácií o vašej dioptrickej chybe, vám bude po konzultácii s lekárom navrhnuté najvhodnejšie riešenie. Rozhodujúcim faktorom pre typ operácie je výška dioptrií a hrúbka rohovky. Operácia LASEK 6D alebo FEMTO LASIK 6DHD je vhodná pre pacientov s krátkozrakosťou (myopiou) do hodnoty -9,0 (výnimočne i viac) dioptrií a veku nad 18 rokov. Ak sú Vaše mínusové či plusové dioptrie príliš veľké, nemusíte strácať nádej - riešením je implantácia vnútroočnej šošovky, tzv. CLE. Aj v tomto prípade sa operácia vykonáva s asistenciou femtosekundového lasera, čo zaručuje mimoriadnu presnosť.

Ako prebieha odstránenie dioptrií laserom?

Pred operáciou Vám spravíme kontrolné vyšetrenie a na oko nakvapkáme lokálne anestetikum pre zabezpečenie bezbolestného priebehu. Laser s pohybom oka vopred počíta, preto sa nemusíte obávať akéhokoľvek náhodného pohybu. Operácia oboch očí netrvá viac než niekoľko minút (samotná laserová časť len pár sekúnd).

Pri metóde FEMTO LASIK 6DHD vytvorí femtosekundový laser vo vnútri rohovky lamelu, ktorá sa odklopí. Následne excimerový laser odstráni potrebné množstvo rohovky a po výkone rohovku priklopíme naspäť. Táto technika umožňuje dosiahnutie najlepšieho výsledku s rýchlym návratom ostrého videnia. Pooperačné obdobie je bezbolestné a pacienti sa môžu veľmi skoro vrátiť k bežným aktivitám, prakticky už na druhý deň.

Pri metóde LASEK 6D sa uvoľňuje iba epitel (povrchová časť) rohovky a odstránenie dioptrií prebieha opäť excimerovým laserom. Po operácii síce pacient vidí už niekoľko minút po zákroku, ale videnie je zahmlené – ako cez vodu. Doba hojenia je 2-3 dni, počas ktorých môžete pociťovať mierne pálenie alebo rezanie. Vyostrovanie zraku je postupné a môže trvať až niekoľko týždňov.

Nadštandardný servis a doživotná záruka

V príjemných priestoroch očnej kliniky UVEA Mediklinik Vám poskytneme bezplatné občerstvenie a prístup na internet. Všetky potrebné lieky a vitamíny sú v cene operácie a neplatíte ani za pooperačné kontroly do 6 mesiacov. V rámci štandardnej starostlivosti poskytuje očná klinika UVEA Mediklinik svojim pacientom, ktorí absolvovali na našej klinike laserovú operáciu očí, doživotnú záruku. Podrobnosti o doživotnej záruke nájdete v našej poradni na webe.

Vyhodnotenie súťaže o operáciu FEMTO LASIK 6DHD: výhercom sa stáva pani Antónia K.

Podmienky súťaže:

Súťaže sa môžu zúčastniť iba osoby nad 18 rokov s trvalým pobytom na Slovensku. Súťaž prebieha od 5. septembra 2015 do 10. októbra 2015. Každá osoba môže poslať do súťaže iba jednu odpoveď. Dňa 12. októbra bude vyžrebovaný jeden výherca, ktorý uvedie správnu odpoveď na súťažnú otázku. Operácia očí si vyžaduje odborné vyšetrenie na našej klinike, vyšetrenie je súčasťou výhry. Výhru je možné darovať inej osobe.

Ďaľšie informácie

  • sdo_type: VideoObject
  • sdo_name: Title of ...
  • sdo_description: Description of ..
  • sdo_duration: PT1M33S
  • sdo_contentUrl: http://www.example.com/video123.flv
  • sdo_embedUrl: http://www.example.com/videoplayer.swf?video=123
  • sdo_interactionCount: 1
Ohodnotiť túto položku
(11 hlasov)

Blogy

viac blogov
  • EN