UVEA Mediklinik - Aktuality

Infolinka: 043 / 401 2604 | E-mail: info@uvea.sk Zelená 1A, Martin 036 01Aktuality

Myslíte, že v okuliaroch vyzeráte dobre, ale bez nich by to mohlo byť ešte lepšie? Aký zákrok by bol pre Vás vhodný? Zaujíma vás ako prebieha taká operácia oka a aké riziká a benefity so sebou môže priniesť? Diskutujte v Poprade a dozviete sa viac!
Tupozrakosť (amblyopia) u dospelých bola ešte donedávna považovaná za neliečiteľnú. Na klinike UVEA sme sa však presvedčili o opaku. Vďaka experimentovaniu s virtuálnou realitou sme sa aj pri liečbe lenivého oka dočkali prvého ovocia. Výsledky našej práce nezostali bez povšimnutia ani v zahraničí.
Pri predstave pichnutia injekcie priamo do oka zamrazí asi každého. Nakoniec však väčšina pacientov príde na to, že obavy nie sú na mieste. Biologická liečba vnútroočnými injekciami s účinnou látkou bevacizumab je bezbolestná a môže pacientom zachrániť zrak. Jej včasná aplikácia dokáže zastaviť alebo spomaliť priebeh závažných očných ochorení a tiež výrazne zlepšiť váš pohľad na svet. Od 1.6. 2017 aplikujeme antirastové faktory do očí aj u nás v UVEA Mediklinik. „Vnútroočné injekcie aplikujeme najmä pacientom s vekom podmienenou degeneráciou makuly a diabetickou retinopatiou, ale tiež pri cievnych oklúziách či krvácaniach na sietnici. Táto liečba potláča rast nových ciev, čím…
Pri zakalení šošovky oka, tzv. sivom zákale, môže lekár pacientovi odporučiť operačný zákrok, počas ktorého mu zakalenú šošovku vymení za umelú, číru. Počuli ste ale niekedy o tom, že výmena vnútroočnej šošovky sa môže robiť aj vtedy, keď šošovka nie je zakalená? Poviete si, a na čo asi? Na našej očnej klinike sme pomocou tohto zákroku zbavili ďalekozrakosti už nejedného pacienta.
Vylepšili sme centrum pre liečbu tupozrakosti - 4.8 out of 5 based on 5 votes
Martinská očná klinika UVEA Mediklinik opäť doplnila nové vybavenie pre prvé špecializované centrum pre liečbu tupozrakosti v strednej Európe. Odborníci v ňom okrem konvenčnej liečby využívajú aj liečbu pomocou virtuálnej reality, ktorá predstavuje nádej na zlepšenie videnia aj pre dospelých pacientov.
Zbavíme vás okuliarov, no nie tých ružových! - 4.1 out of 5 based on 16 votes
Máte už dosť starostí s nosením okuliarov a chcete sa s nimi nadobro rozlúčiť? Riešením by mohla byť laserová operácia očí. Nestačí však len ráno vstať a rozhodnúť sa pre takýto zákrok. Okrem toho, že musíte spĺňať isté kritéria, mali by ste o operácii očí aj čo to vedieť. Zdravie nie je niečo, čo si vyberiete z regálu v obchode alebo kúpite v zľave na internete. Ak Vám záleží na Vašom zraku, mali by ste investovať viac ako len svoje peniaze. Martinská očná klinika UVEA Mediklinik Vám ponúka profesionálne poradenstvo a riešenie na mieru.