UVEA Mediklinik - Aktuality

Infolinka: 043 / 401 2604 | E-mail: info@uvea.sk Zelená 1A, Martin 036 01Aktuality

Pri predstave pichnutia injekcie priamo do oka zamrazí asi každého. Nakoniec však väčšina pacientov príde na to, že obavy nie sú na mieste. Biologická liečba vnútroočnými injekciami s účinnou látkou bevacizumab je bezbolestná a môže pacientom zachrániť zrak. Jej včasná aplikácia dokáže zastaviť alebo spomaliť priebeh závažných očných ochorení a tiež výrazne zlepšiť váš pohľad na svet. Od 1.6. 2017 aplikujeme antirastové faktory do očí aj u nás v UVEA Mediklinik. „Vnútroočné injekcie aplikujeme najmä pacientom s vekom podmienenou degeneráciou makuly a diabetickou retinopatiou, ale tiež pri cievnych oklúziách či krvácaniach na sietnici. Táto liečba potláča rast nových ciev, čím…
Pri zakalení šošovky oka, tzv. sivom zákale, môže lekár pacientovi odporučiť operačný zákrok, počas ktorého mu zakalenú šošovku vymení za umelú, číru. Počuli ste ale niekedy o tom, že výmena vnútroočnej šošovky sa môže robiť aj vtedy, keď šošovka nie je zakalená? Poviete si, a na čo asi? Na našej očnej klinike sme pomocou tohto zákroku zbavili ďalekozrakosti už nejedného pacienta.
Vylepšili sme centrum pre liečbu tupozrakosti - 4.8 out of 5 based on 5 votes
Martinská očná klinika UVEA Mediklinik opäť doplnila nové vybavenie pre prvé špecializované centrum pre liečbu tupozrakosti v strednej Európe. Odborníci v ňom okrem konvenčnej liečby využívajú aj liečbu pomocou virtuálnej reality, ktorá predstavuje nádej na zlepšenie videnia aj pre dospelých pacientov.
Zbavíme vás okuliarov, no nie tých ružových! - 4.1 out of 5 based on 16 votes
Máte už dosť starostí s nosením okuliarov a chcete sa s nimi nadobro rozlúčiť? Riešením by mohla byť laserová operácia očí. Nestačí však len ráno vstať a rozhodnúť sa pre takýto zákrok. Okrem toho, že musíte spĺňať isté kritéria, mali by ste o operácii očí aj čo to vedieť. Zdravie nie je niečo, čo si vyberiete z regálu v obchode alebo kúpite v zľave na internete. Ak Vám záleží na Vašom zraku, mali by ste investovať viac ako len svoje peniaze. Martinská očná klinika UVEA Mediklinik Vám ponúka profesionálne poradenstvo a riešenie na mieru.
UVEA podporila Horomil Fest 2016 - 5.0 out of 5 based on 3 votes
Očná klinika UVEA predstavila svoj stánok návštevníkom cestovateľského festivalu v Považskej Bystrici. Napriek peknému počasiu dokázal Horomil Fest prilákať viac ako 1700 divákov.
Tím UVEA navštívi v sobotu 1. októbra Považskú Bystricu. Príďte sa zabaviť na cestovateľský festival a zastavte sa v našom stánku s virtuálnou realitou.