UVEA Mediklinik - Aktuality

Infolinka: 043 / 401 2604 | E-mail: info@uvea.sk Zelená 1A, Martin 036 01Aktuality

Nie každý si dokáže zvyknúť na svoj obraz v zrkadle, keď vidí nepekne ovísajúce horné viečka. Útechou mu nie je ani to, že k pribúdajúcemu veku jednoducho patria. Kým pre jedného je to otázka estetiky, druhý za tým vidí ďaleko väčšie obmedzenia. Viete si predstaviť, že by vám ovísajúce viečka zobrali viac ako len mladistvý vzhľad? Taký bol aj prípad pani Boženy, ktorá sa rozhodla na našej klinike podstúpiť blefaroplastiku horných mihalníc.
Okuliare dokážu občas človeku poriadne strpčiť život. Nejeden pacient preto uvažuje nad laserovou operáciou očí, vďaka ktorej by sa už nemusel obmedzovať. Chyby oka sú ale rôzne a vyžadujú tak aj riešenia na mieru. Dokonca ani pacienti s neštandardnými poruchami zraku či príliš vysokými dioptriami sa nemusia zmieriť s nosením okuliarov. Sme radi, že naša klinika pomáha meniť životy pacientov k lepšiemu, tak ako tomu bolo aj v prípade pána Matúša.
Tupozrakosť (amblyopia) u dospelých bola ešte donedávna považovaná za neliečiteľnú. Na klinike UVEA sme sa však presvedčili o opaku. Vďaka experimentovaniu s virtuálnou realitou sme sa aj pri liečbe lenivého oka dočkali prvého ovocia. Výsledky našej práce nezostali bez povšimnutia ani v zahraničí.
Pri predstave pichnutia injekcie priamo do oka zamrazí asi každého. Nakoniec však väčšina pacientov príde na to, že obavy nie sú na mieste. Biologická liečba vnútroočnými injekciami s účinnou látkou bevacizumab je bezbolestná a môže pacientom zachrániť zrak. Jej včasná aplikácia dokáže zastaviť alebo spomaliť priebeh závažných očných ochorení a tiež výrazne zlepšiť váš pohľad na svet. Od 1.6. 2017 aplikujeme antirastové faktory do očí aj u nás v UVEA Mediklinik. „Vnútroočné injekcie aplikujeme najmä pacientom s vekom podmienenou degeneráciou makuly a diabetickou retinopatiou, ale tiež pri cievnych oklúziách či krvácaniach na sietnici. Táto liečba potláča rast nových ciev, čím…
Pri zakalení šošovky oka, tzv. sivom zákale, môže lekár pacientovi odporučiť operačný zákrok, počas ktorého mu zakalenú šošovku vymení za umelú, číru. Počuli ste ale niekedy o tom, že výmena vnútroočnej šošovky sa môže robiť aj vtedy, keď šošovka nie je zakalená? Poviete si, a na čo asi? Na našej očnej klinike sme pomocou tohto zákroku zbavili ďalekozrakosti už nejedného pacienta.
Vylepšili sme centrum pre liečbu tupozrakosti - 4.8 out of 5 based on 5 votes
Martinská očná klinika UVEA Mediklinik opäť doplnila nové vybavenie pre prvé špecializované centrum pre liečbu tupozrakosti v strednej Európe. Odborníci v ňom okrem konvenčnej liečby využívajú aj liečbu pomocou virtuálnej reality, ktorá predstavuje nádej na zlepšenie videnia aj pre dospelých pacientov.