Title of ... Description of .. VideoObject

Prečo si vybrať očnú škôlku?

streda, 19 apríl 2023 20:23

Oči niektorých detí majú špeciálne potreby. Pre deti s poruchami binokulárneho videnia je tu preto špeciálna škôlka Dúhovka v Martine. Okrem zvyčajných škôlkarských aktivít poskytuje aj zdravotnú starostlivosť o detské oči, ale tiež veľmi dôležité očné cvičenia, o ktoré by sa inak museli starať rodičia doma.

Očná škôlka Dúhovka je primárne určená pre deti s poruchami binokulárneho videnia, teda poruchami spolupráce oboch očí. Ak deti trpia tupozrakosťou, najlepší čas niečo s tým robiť je do siedmich rokov dieťaťa. Dovtedy sa totiž v mozgu vyvíja zrakové centrum a vďaka starostlivosti a cvičeniam je tak možné úplne obnoviť spoluprácu očí. Je preto kľúčové riešiť problémy ešte v predškolskom veku. Na to sa zameriava Dúhovka.

 

 

Deti v škôlke majú svoj bežný harmonogram a okrem neho podstupujú viackrát do týždňa zrakové cvičenia pod dohľadom optometristu a ortoptickej sestry. Liečba tupozrakosti je totiž dlhodobá a cvičiť treba pravidelne.

„Berú to tu zodpovedne. Od dcérinej lekárky máme informácie o tom, aké robí pokroky. Myslím si, že doma by sme ich dosiahli len ťažko. Nie sme špecialisti, nemáme ani také prístroje a nedokážeme to na takej úrovni, ako to dokážu v škôlke.“ pochvaľuje si Zuzana, mama škôlkarky Alžbetky.

 

 

Aktivity pre deti v Dúhovke

    - pravidelné individuálne zrakové cvičenia pod vedením našich zdravotných odborníkov

    - zdravotný personál – oftalmológ, optometrista, ortoptická sestra

    - odborný personál so špeciálnopedagogickým vzdelaním + asistent

    - angličtina v rámci výchovno-vzdelávacieho procesu

    - hudobno-pohybový krúžok a ďalšie zaujímavé krúžky

    - rôzne výcviky počas roka (plavecký, lyžiarsky, kurz in-line korčuľovania, škola v prírode)

    - a ďalšie

„Škôlka pre deti pripravuje úžasné množstvo aktivít. Lyžiarsky výcvik, plavecký, in-line korčuľovanie, angličtina, LEGO robotika, Active Kids tréning, hudobná, škola v prírode... majú tu skvelý prístup a nechávam ho tam s čistou hlavou. Nie je deň, keď by povedal, že nejde.“ hovorí o svojom synovi Alexovi otec Miloš.

 Detí je v Dúhovke menej ako v bežných škôlkach, je preto priestor na individuálny prístup. Odpoveďou na to, prečo by malo dieťa chodiť do špeciálnej škôlky je, že je to investícia na celý jeho život.

AKO POSTUPOVAŤ PRI ZÁPISE DO DÚHOVKY?

· zápis bude prebiehať od 2.5.2023 až do naplnenia kapacity tried

· prijatie je podmienené odporúčaním od detského očného lekára

· všetky potrebné informácie o tom, ako postupovať pri zápise a tlačivá potrebné k zápisu nájdete na webe www.duhovka.sk v sekcii ZÁPIS A CENA

 

Čo hovoria o očnej škôlke rodičia?

Ďaľšie informácie

  • sdo_type: VideoObject
  • sdo_name: Title of ...
  • sdo_description: Description of ..
  • sdo_duration: PT1M33S
  • sdo_contentUrl: http://www.example.com/video123.flv
  • sdo_embedUrl: http://www.example.com/videoplayer.swf?video=123
  • sdo_interactionCount: 1
Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)