Title of ... Description of .. VideoObject

Rok 2019 v UVEA: Inovácie, noví kolegovia a veľa vylepšených zrakov

piatok, 20 december 2019 14:27

 

V UVEA Mediklinik sa snažíme o to, aby sme vám poskytli tie najlepšie služby. Preto ste mohli u nás absolvovať operácie podľa najmodernejších postupov, aké v oftalmológii existujú. Čo ďalšieho sa tento rok udialo?

 

Potešili sme vás viacerými novinkami

V roku 2019 sme rozšírili ponuku zákrokov jednodňovej zdravotnej starostlivosti aj špecializovanej ambulantnej starostlivosti, teda vyšetrení. Pacienti majú od apríla možnosť absolvovať operáciu očí už aj v celkovej anestézii. Viac informácií o zákroku týmto postupom, jeho výhodách a podmienkach nájdete tu.

Vďaka najmodernejším laserovým postupom ako SmartSurfACEReLExSmile,môžu pacienti absolvovať úpravu zraku dokonca bez toho, aby sa ich očí okrem lasera niekto dotkol. Možnosti použitia jednotlivých laserov sa líšia, v závislosti od konkrétnej očnej vady. Podrobnosti o našich metódach sme pre vás popísali tu.

Okrem technologických inovácií sme pre vás vylepšili aj diagnostiku sietnice, aby nám neušiel ani ten najmenší náznak problému, ktorý by mohol neskôr spôsobiť zrakové ťažkosti.

Tiež sa nám podarilo rozšíriť aj spektrum cvikov v rámci centra zrakových cvičení.

Už celý rok u nás funguje aj terapia s názvom kryoretinopexia, pri ktorej sa na rozdiel od tepla lasera využíva chlad.

Našu ponuku šošoviek sme rozšírili aj o inovatívnu multifokálnuvnútroočnúšošovkuAT LARA® 829MP. Skvelá vlastnosť multifokálnych šošoviek spočíva v ich univerzálnosti – teda že človek s nimi vidí na menšiu vzdialenosť aj do diaľky. Práve táto vlastnosť však môže u niektorých pacientov spôsobiť takzvaný halo alebo glare efekt, ktorý sa objaví pri strete očí so silným svetlom. Pri šošovke AT LARA® 829MP sa tento problém redukuje.

Veríme, že vďaka postupnej elektronizácii zdravotníctva na celom Slovensku sa zjednoduší a zrýchli priebeh liečenia a diagnostiky pacientov. Napríklad vďaka e-receptom je možné vydať recepty na rodné číslo, tým pádom pacient nemusí chodiť do lekárne s papiermi, stačí mu jeho zdravotná kartička, prípadne rodné číslo. Lieková karta, ku ktorej majú prístup lekári zas zabezpečí, aby vám nebol predpísaný liek, ktorý by vám mohol v kombinácii s inými branými liekmi spôsobiť ťažkosti.

Vďaka zohratému tímu sme potešili vylepšeným zrakom až 3849 očí

Do tímu UVEA nám počas roka pribudli 3 nové koordinátorky zdravotnej starostlivosti, 4 ambulantné sestry a 1 praktická sestra, 1 biomedicínsky inžinier, 1 ortoptická sestra, 6 lekárov – traja anestéziológovia, chirurg, dve detské oftalmologičky a mladí lekári v predatestačnej príprave.Práve vďaka našim zamestnancom a ich nasadeniu počas celého roka vám vieme každý deň poskytovať profesionálnu starostlivosť, ktorú si pacienti pochvaľujú.

Aby ste za nami nemuseli chodiť, prišli sme za vami

Teší nás, že o operácie u nás máte záujem. Aby sme vám vedeli poskytnúť promptné termíny, rozšírili sme naše kapacity o ďalšie priestory. Nové ambulancie sme pre vás otvorili v Dolnom Kubíne a Liptovskom Mikuláši. Navyše, na klinike vás odteraz privítame už aj na spodnej recepcii.

Absolvovali sme školenia a prednášali sme aj my

Aby sme boli ešte lepší ako doteraz, náš personál absolvoval počas roka viaceré odborné a teambuildingové školenia. Okrem úlohy poslucháča sme si užili aj úlohu na pódiu. Na viacerých podujatiach a kongresoch prednášali nielen naši šikovní lekári, ale slovo dostali aj sestričky, bez ktorých by taktiež neprebehol u nás žiaden zákrok.

Pribudla aj nová spolupráca

Naša práca dokáže ľuďom naozaj zlepšiť život. Inak to nie je ani v prípade Asociácie zrakovo postihnutých športovcov, o ktorý členov sa staráme od tohto roka. Sme radi, keď môžete prispieť k tomu, aby sa mohli zúčastňovať medzinárodných súťaží, na ktorých dosahujú skvelé výsledky.

Nedávno ste mohli prečítať o konkrétnom príbehu jednej našej pacientky, ktorá je zároveň členkou spomínanej asociácie.Je príbeh si môžete pripomenúť tu.

V roku sa nám podarilo pomôcť mnohým z vás. Už teraz sa tešíme na to, čo príde v 2020. Veríme, že s našimi službami budete aspoň rovnako spokojní a tento rok. 

Ďaľšie informácie

 • class: klinika
 • sdo_type: VideoObject
 • sdo_name: Title of ...
 • sdo_description: Description of ..
 • sdo_duration: PT1M33S
 • sdo_contentUrl: http://www.example.com/video123.flv
 • sdo_embedUrl: http://www.example.com/videoplayer.swf?video=123
 • sdo_interactionCount: 1
Ohodnotiť túto položku
(5 hlasov)

Aktuality

 • Značky: 2021
  Rozširujeme ponuku biologických preparátov na liečbu ochorení sietnice Rozširujeme ponuku biologických preparátov na liečbu ochorení sietnice

  Na UVEA Mediklinik prichádza novinka v podobe rozšírenej ponuky dostupných liečiv pre závažné ochorenia sietnice. Ide o biologickú liečbu v podobe intravitreálne (vnútroočne) podávaných tzv. anti-VEGF látok.  Máme veľkú radosť, že práve UVEA sa stala aplikačným centrom pre tieto preparáty a dokáže svojim...

 • Značky: 2021
  Protipandemické opatrenia sa sprísnili, no podmienky na našej klinike zostávajú rovnaké. Protipandemické opatrenia sa sprísnili, no podmienky na našej klinike zostávajú rovnaké.

  Čakacie doby sa nepredĺžili V prípade mnohých diagnóz je kľúčový hlavne čas. Odkladať náročný zákrok alebo odborné vyšetrenie sa nevypláca. Mnohé zdravotnícke zariadenia, bohužiaľ, musia aktuálne odsúvať „menej dôležité“ zákroky na neskorší termín. My vieme, aké dôležité je začať riešiť...

 • Značky: 2021
  Výnimočná operácia Výnimočná operácia

  Stav a situácia niektorých pacientov býva komplikovaná, no v UVEA MEDIKLINIK sa vždy snažíme nájsť spôsob, ako vyriešiť ich neľahkú situáciu. Svedčí o tom aj nasledujúci príbeh pacienta Jána s komplikovaným zdravotným stavom, ktorému sme úspešne zoperovali šedý zákal oka.Ján k nám zavítal po tom, čo...

viac aktualít

Blogy

 • Značky: juraj halicka
  Supervýkonné a dokonale presné, také sú naše oči Supervýkonné a dokonale presné, také sú naše oči

  Oči sú jedným z najfascinujúcejších orgánov v našom tele. Zrak je hlavným zdrojom našich informácií a až 80 % spomienok pochádza zo zrakových vnemov. Poďme sa pozrieť na tento zložitý orgán bližšie.

 • Značky: juraj halicka
  Oko a omamné látky Oko a omamné látky

  Zdravá zrenica reaguje na zmeny prostredia zmenou veľkosti. V ľudskom oku to funguje podobne ako vo fotoaparáte, ktorého clona sa pri nedostatku svetla rozšíri a pri intenzívnom svetle naopak zúži. K rozšíreným alebo zúženým zreničkám dochádza reflexívne aj pri stresových situáciách, ale môžu byť za neho...

 • Značky: juraj halicka
  Ako sa náš zrak mení v priebehu života? Ako sa náš zrak mení v priebehu života?

  Zrak je náš najdôležitejší zmysel, ktorý sa vyvíja až niekoľko rokov – sprostredkúva nám až tri štvrtiny všetkých vnemov. Uvažovali ste však niekedy nad tým, či svet vidíte v detstve inak, ako v pokročilom veku?

viac blogov