Title of ... Description of .. VideoObject

Všetky typy zákrokov na odstránenie dioptrií pod jednou strechou nájdete jedine v UVEA Mediklinik

štvrtok, 12 september 2019 08:30

Okuliare sa stali módnym doplnkom, ktorý dotvára štýl osobnosti. Sú však aj prekážkou, ktorá stojí medzi vami a plnohodnotným vychutnaním si zážitku z rôznych aktivít. Ale ako si vybrať tú správnu metódu, ktorá vás zbaví okuliarov?

 

Širšie možnosti, individuálnejší prístup

Viac typov zákrokov existuje práve preto, že majú svoje špecifiká – tak ako naše oči. Hrúbka rohovky, slzivosť oka, to sú len niektoré parametre, ktoré môžu ovplyvniť výber metódy. K našim dvom overeným metódam FemtoLASIKLASEK po novom pribudli SmartSurfACE ReLExSmile. Aj preto sa dokážeme prispôsobiť individuálnym potrebám každého pacienta zase o niečo viac. Zároveň sme sa vďaka tomu stali klinikou, ktorá ako jediná na Slovensku ponúka všetky kľúčové typy operácií dioptrií na jednom mieste.

SmartSurfACE

Táto najnovšia metóda poskytuje inovatívny, bezpečný, jemný a bezdotykový laserový spôsob odstraňovania dioptrií. Priebeh operácie je jednoduchý a netrvá dlho.

Excimerový laser, bez nutnosti použitia inštrumentov, teda bezdotykovo, za niekoľko sekúnd odstráni epitel a následne dochádza k samotnej „fotoablácii“, ktorá je najdôležitejšou súčasťou každej excimerovej operácie, tým sa odstráni časť tkaniva rohovky bez ovplyvnenia inej štruktúry oka. Výsledkom úpravy povrchu rohovky zmeníme dioptrickú silu celého optického systému oka.Rýchlejší priebeh zákroku navyše minimalizuje riziko dehydratácie rohovky, čím sa táto bezrezová metóda stáva vhodnejším riešením pre pacientov so syndrómom suchého oka, ako aj pre tých, ktorí netolerujú kontaktné šošovky.

ReLExSmile

Do skupiny prístupných metód, kde je naopak rez potrebný, pribudla práve metóda ReLExSmile. Ide o najmodernejšiu, tretiu generáciu laserovej metódy odstraňovania dioptrií prostredníctvom femtosekundového, nie excimerového lasera. Ten, vykonávajúc pulzy s mimoriadnou presnosťou zasahuje do centra rohovky. Vďaka pulzom na rohovke identifikuje oblasť, ktorá zabraňuje ostrému videniu. Táto časť má tvar mikroskopickej šošovky, ktorá sa odborne nazýva lentikula. Prístroj ju oddelí od zvyšku rohovky a cez vytvorený rez ju operatér ju následne vytiahne. Celý zákrok je bezbolestný, subjektívne môžete miestami pociťovať tlak na oko, prípadne chlad pri vyplachovaní oka. Po zákroku sa aplikujú očné kvapky. Aj tento typ operácie prebieha výlučne v lokálnej anestézii.

 

FemtoLASIK a LASEK stále atraktívne

Hoci do nášho portfólia pribudli dva nové spôsoby odstránenia dioptrii, metódy FemtoLASIK a LASEK nemožno odsúvať do zabudnutia. Tieto dva typy operácie sa odlišujú ako z hľadiska zásahu do oka, tak aj spôsobom pooperačnej rekonvalescencie. Zatiaľ čo pri LASEKU využívame okrem laseru aj alkoholový roztok, ktorý dočasne uvoľní epitel, FemtoLASIK sa už spája s jemným rezom do rohovky vykonaným femtosekundovým laserom. Práve táto zmena v príprave rohovky spôsobí bezbolestný priebeh po operácii a rýchlejšiu rehabilitáciu videnia. Naproti tomu metóda LASEK je vhodná napríklad pri tenšej rohovke a ide tiež o menej invazívny zákrok.

Každý z dostupných spôsobov vyhovuje iným klientom. Preto ponúkame komplexnú škálu operačných metód pod jednou strechou. Zároveň najideálnejšiu možnosť vyberieme na predoperačnom vyšetrení po dôslednej konzultácii s pacientom, kde berieme do úvahy nielen medicínske parametre, ale aj jeho individuálne potreby.

Viac informácií o refrakčných operáciách na našej klinike nájdete tu.

Ak si prajete objednať sa na vyšetrenie kontaktujte nás na tel. č. 043  - 401 26 11, alebo vyplňte objednávkový formulár, na základe ktorého Vás budeme kontaktovať.

Ďaľšie informácie

  • sdo_type: VideoObject
  • sdo_name: Title of ...
  • sdo_description: Description of ..
  • sdo_duration: PT1M33S
  • sdo_contentUrl: http://www.example.com/video123.flv
  • sdo_embedUrl: http://www.example.com/videoplayer.swf?video=123
  • sdo_interactionCount: 1
Ohodnotiť túto položku
(48 hlasov)

Blogy

viac blogov