Tím očnej kliniky UVEA sa o vás postará včas

utorok, 12 november 2013 00:00
Tím očnej kliniky UVEA sa o vás postará včas Tím očnej kliniky UVEA sa o vás postará včas

Tím, ktorý vás nenechá čakať. V očnom centre UVEA Mediklinik sa o pacientov starajú renomovaní odborníci. Vďaka skorému termínu vyšetrenia vieme v prípade očných ochorení zakročiť včas a predísť tak zhoršeniu zdravotného stavu. Koncom októbra 2013 schválil parlament Novelu zákona o rozsahu zdravotnej starostlivosti, ktorá má zamedziť lekárom využívať možnosti prednostného vyšetrenia pacientov vo svoj prospech. Od nového roka by sa tak malo zamedziť hádkam pacientov o tom, kto prišiel skôr a kto je u lekára na rade. Podľa prezidenta Asociácie súkromných lekárov Ladislava Pásztora však môže novela spôsobiť to, že v niektorých ambulanciách budú pacienti čakať dlhšie ako doteraz. Je teda otázne nakoľko pozitívnu zmenu novela prinesie a či prednostné objednávanie predsa len malo svoje opodstatnenie.

MUDr. Michal Králik zo súkromného očného centra UVEA Mediklinik v Martine prízvukuje dôležitosť starostlivosti o pacienta: „Pacienti, ktorí sa u nás objednajú k lekárovi na konkrétny čas, si môžu byť istí, že v danom čase budú ošetrení. Priemerná čakacia doba sa tu pohybuje od 7 dní do troch týždňov“.

Ako pre oftalmológa, tak i pre bežného lekára je dôležité mať presný harmnogram prijímania pacientov hlavne preto, aby sa nestalo, že pacient bude čakať niekoľko hodín na vyšetrenie a v daný deň ho nebude môcť lekár prijať. Vďaka skorému termínu vyšetrenia vieme v prípade očných ochorení zakročiť včas a predísť tak zhoršeniu zdravotného stavu,“ uviedol medicínsky riaditeľ očného centra UVEA Mediklinik, MUDr. Peter Žiak, PhD. 

Tím, ktorý vás nenechá čakať

V očnom centre UVEA Mediklinik sa o pacientov starajú renomovaní odborníci. Špecialistom na laserové operácie sivého zákalu je MUDr. Peter Žiak, PhD., ktorý operácie vykonáva od roku 1994. MUDr. Jaroslav Nikel sa venuje chirurgii katarakty a refrakčnej chirurgii, vrátane excimer – laserových výkonov. O detského pacienta sa v očnom centre UVEA Mediklinik postará MUDr. Iveta Katuščáková, ktorá je odborníčkou na detskú oftalmológiu a operácie strabizmu.

Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Blogy

viac blogov
  • EN