UVEA Mediklinik - Dobrý zrak v každom veku: operácia 95-ročného pacienta so sivým zákalom

Infolinka: 043 / 401 2604 | E-mail: info@uvea.sk Zelená 1A, Martin 036 01Aktuality

Ide pravdepodobne o najstaršieho pána, ktorému bol tento zákrok na Slovensku vykonaný. Ide pravdepodobne o najstaršieho pána, ktorému bol tento zákrok na Slovensku vykonaný.
Ohodnotiť článok
(2 hlasov)
Označené v
Dobrý zrak v každom veku: operácia 95-ročného pacienta so sivým zákalom - 3.5 out of 5 based on 2 votes

Dobrý zrak v každom veku: operácia 95-ročného pacienta so sivým zákalom

V očnom centre UVEA Mediklinik sme vykonali operáciu sivého zákalu 95-ročnému pacientovi. Zákrok bol v tomto prípade nevyhnutný, keďže pacient takmer nevidel. Výsledkom je obnova zraku a výrazné zlepšenie kvality života. Ide pravdepodobne o najstaršieho pána, ktorému bol tento zákrok na Slovensku vykonaný. Sivý zákal bol na jednom oku odstránený femtosekundovým laserom a výkon zaujal pacienta z mesta Martin natoľko, že uvažuje aj nad operáciou druhého oka. Pacient sa cítil na klinike veľmi dobre.

Počas zákroku ho prišla podporiť aj manželka so synom. Týmto zákrokom sme mu umožnili opäť plnohodnotne vnímať každodenný život - pri orientácii v dome, čítaní novín aj pozeraní televízie.

Súvisiace články

 • Máte viac ako 40 rokov a zlý zrak? Výmena šošovky môže byť lepšia voľba než laserová operácia

  Pri zakalení šošovky oka, tzv. sivom zákale, môže lekár pacientovi odporučiť operačný zákrok, počas ktorého mu zakalenú šošovku vymení za umelú, číru. Počuli ste ale niekedy o tom, že výmena vnútroočnej šošovky sa môže robiť aj vtedy, keď šošovka nie je zakalená? Poviete si, a na čo asi? Na našej očnej klinike sme pomocou tohto zákroku zbavili ďalekozrakosti už nejedného pacienta.

 • Operácia sivého zákalu na jednotku

  Svoju dôveru rozhodla prejaviť referenciou aj pani Zdenka z Ľubochne. Dlhšiu dobu pociťovala obmedzovanie komfortu nosením okuliarov, preto sa rozhodla pre zákrok. Na našej klinike absolvovala operáciu katarakty – sivého zákalu.

 • Kedy operovať sivý zákal?

  Príznaky sivého zákalu môžu byť zo začiatku takmer neviditeľné. Mnohí pacienti preto odkladajú návštevu očného lekára a riskujú oslepnutie. Kedy je vhodný čas na operáciu?

 • Liečba sivého zákalu za 15 minút

  Liečba sivého zákalu prebieha pomocou operácie, ktorá je najčastejšie vykonávaným chirurgickým zákrokom na oku.

 • Nezanedbajte príznaky sivého zákalu

  Podľa štatistík Svetovej zdravotníckej organizácie môže sivý zákal vyvolaný starnutím za viac ako polovicu (51 percent) prípadov slepoty. Po štyridsiatke preto určite nevynechávajte pravidelnú kontrolu u očného lekára.