Title of ... Description of .. VideoObject

Svetový týždeň glaukómu

Sunday, 10 March 2024 21:33
Zelená stužka je celosvetovým symbolom boja proti zelenámu zákalu Zelená stužka je celosvetovým symbolom boja proti zelenámu zákalu
There is no translation available.

V rámci podpory Svetového týždňa glaukómu 2024 vás srdečne pozývame na preventívne skríningové meranie vnútroočného tlaku do našej novootvorenej spádovej UVEA očnej ambulancie v Ružomberku dňa 13.3.2024 v čase od 13:00-15:00h.

Glaukóm nazývaný aj zelený zákal je progresívne chronické ochorenie zrakového nervu. K jeho poškodeniu dochádza, keď je narušená rovnováha medzi tvorbou a vstrebávaním vnútroočnej tekutiny. Práve zvýšený vnútroočný tlak je základným rizikovým faktorom pre rozvoj glaukómu a vo väčšine prípadov nie je spojený s bolesťou. Pre svoj chronický priebeh a neskorý príchod pacienta sa nazýva aj ,,tichý zlodej zraku“. Ďalšie rizikové faktory sú vyšší vek, výskyt ochorenia v rodine, diabetes mellitus a iné. Zelený zákal je v súčasnosti na 2. – 3. mieste medzi príčinami straty zraku. Na Slovensku trpí týmto ochorením až 4% obyvateľstva, čo predstavuje približne 218 000 ľudí. Po potvrdení diagnózy glaukómu. Zelená stužka je celosvetovým symbolom boja proti zelenámu zákalu liečba spočíva v znižovaní vnútroočného tlaku kvapkami nazývanými antiglaukomatiká. Správna liečba dokáže toto ochorenie výrazne spomaliť alebo pozastaviť. Pri nedostatočnej liečbe kvapkami je môžné pristúpiť k chirurgickej liečbe. Liečbu je nutné začať čo najskôr, lebo pri závažnom poškodení zrakového nervu, žiadna liečba poškodenie zraku nebnoví. Preto odporúčame všetkým pacientom počas Svetového týždňa glaukómu kontrolu vnútroočného tlaku bez objednania a zadarmo v našej spádovej ambulancii v Ružomberku, na Mostovej 32.


Tešíme sa na Vás!


Meranie vnútroočného tlaku v UVEA
Meranie vnútroočného tlaku v UVEAAdresa: Mostová 5684/32, 034 01, Ružomberok

GPS: 49°04'55.3"N 19°18'03.5"E

Additional Info

  • sdo_type: VideoObject
  • sdo_name: Title of ...
  • sdo_description: Description of ..
  • sdo_duration: PT1M33S
  • sdo_contentUrl: http://www.example.com/video123.flv
  • sdo_embedUrl: http://www.example.com/videoplayer.swf?video=123
  • sdo_interactionCount: 1
Rate this item
(3 votes)

Blogs

more blogs