Title of ... Description of .. VideoObject

Za odbornosťou do UVEA

štvrtok, 04 august 2022 08:45

Odborníci z tímu UVEA v uplynulých týždňoch absolvovali niekoľko zaujímavých oftalmologických stretnutí či konferencií, vzdelávali študentov, kolegov a zdieľali svoje poznatky s kolegami v rámci medzinárodných projektov. 

Po odznení poslednej veľkej vlny pandémie COVID-19 sa naši oftalmológovia mali možnosť rozcestovať po Európe i Slovensku, aby odovzdali i nazbierali cenné skúsenosti a nové poznatky vo svojich špecializáciách. 

Medicínsky riaditeľ kliniky, doktor Peter Žiak sa koncom marca zúčastnil na Zlínskom očnom festivale, z ktorého si odniesol dve prestížne ceny: cenu za najlepšiu kazuistiku festivalu a cenu odbornej poroty za svoju prednášku. „Prednáška sa volala Čudný jačmeň a bola o zaujímavom prípade mladej pacientky, u ktorej ťažký zápal mihalnice nakoniec nebol obyčajným jačmeňom, ale prejavom vážneho autoimunitného ochorenia,“ približuje doktor Žiak.

Doktorka Zuzana Tóthová sa v máji zúčastnila na medzinárodnom kongrese Francúzskej oftalmologickej spoločnosti v Paríži SFO 2022, na ktorom sa každoročne schádzajú oční lekári a experti z celého sveta. Hlavnou témou tohtoročnej konferencie bola očná onkológia. Kongres v Paríži je jedinečnou príležitosťou zdieľať poznatky v oblasti strabológie, teda liečby tupozrakosti, na ktorú sa MUDr. Tóthová špecializuje už vyše 18 rokov. Okrem toho sú podobné kongresy vzácnou príležitosťou, ako konzultovať svoje skúsenosti a prípady s odborníkmi a kolegami z iných krajín.  

Koncom júna sa primár UVEA Rastislav Vida spolu s doktorom Jurajom Haličkom zúčastnili na XI. ročníku vedeckých pracovných dní Vitreoretinálnej sekcie Slovenskej oftalmologickej spoločnosti vo Zvolene, kde sa venovali novinkám v diagnostike a liečbe ochorení zadného segmentu oka, novým liečivám či výzvam vo vitreoretinálnej chirurgii. 

Naši doktori nezaostávajú ani v publikačnej a vedeckej činnosti. Doktorka Karolína Benca Kapitánová publikovala článok v odbornom časopise Českej a slovenskej oftalmológie. Kazuistika, na ktorej pracovala niekoľko mesiacov, bola zameraná na hodnotenie demarkačnej línie po vykonaní operačnej metódy akcelerovaného crosslinkingu, ktorý sa využíva na zastabilizovanie rohovkového ochorenia keratokónus. 

Doktor Juraj Halička sa zapojil do medzinárodného výskumu zameraného na krátkozrakosť u detí. Výskum prebieha na 55 rôznych očných klinikách po celom svete, na Slovensku sa doňho zapojili 4 pracoviská. 

Ďaľšie informácie

  • sdo_type: VideoObject
  • sdo_name: Title of ...
  • sdo_description: Description of ..
  • sdo_duration: PT1M33S
  • sdo_contentUrl: http://www.example.com/video123.flv
  • sdo_embedUrl: http://www.example.com/videoplayer.swf?video=123
  • sdo_interactionCount: 1
Ohodnotiť túto položku
(3 hlasov)

Blogy

viac blogov