Title of ... Description of .. VideoObject

UVEA navštívi Považskú Bystricu

piatok, 23 september 2016 10:12
Navšívte stánok UVEA v Považskej Bystrici Navšívte stánok UVEA v Považskej Bystrici

Tím UVEA navštívi v sobotu 1. októbra Považskú Bystricu. Príďte sa zabaviť na cestovateľský festival a zastavte sa v našom stánku s virtuálnou realitou.

Horomilfest je sviatok určený pre všetkých milovníkov hôr, cestovania, adrenalínu a športu, ktorý sa už po 8-krát organizuje v srdci Strážovských vrchov – v Považskej Bystrici. Očná klinika UVEA bude mať na festivale stánok v priestoroch kina Mier v sobotu 1. októbra od 15.00 do 21.00. V stánku UVEA si môžete vyskúšať virtuálnu realitu pomocou okuliarov Oculus Rift, zmeriame vám dioptrie a budete mať možnosť získať aj špeciálny balíček so zľavou na operáciu očí.

Podrobnosti o festivale Horomilfest

Festival sa počas niekoľkých rokov rozrástol a v roku 2016 môžu diváci festival spoznať aj v kúpeľoch Nimnica v meste Púchov. Festival dnes trvá už 4 dni a v rámci programu sa môžu diváci stretnúť s viacerými známymi osobnosťami zo sveta športu, cestovania a umenia. Po minulé ročníky festival navštívili mená ako Pavol Barabáš, Boris Filan, Tomáš Hulík, Martin Nikodým, Štefan Svitko či Fero Kelle.

Medzi hosťami festivalu nebude tento rok chýbať najúspešnejší slovenský horolezec Peter Hámor, diváci sa môžu tešiť aj na známeho kuchára Jaroslava Žideka, na olympijského – Janka Zacharu, na speváka Braňa Jobusa a Pištu Vandala, svetoznámeho kajakára Petra Csonku a rovnako aj na „trabantistu“ Mareka Slobodníka. Festival navštívia aj tatranskí nosiči z Téryho chaty a známy chatár Peter Petras z Reinerovej chaty. Okrem osobností festival navštívia aj členovia horskej záchrannej služby so psami, ktorí budú divákov učiť ako sa majú zachovať pri lavíne, nemenej zaujímavá bude aj gastronomická ochutnávka exotického jedla z celého sveta alebo sa diváci môžu učiť od najlepších tatranských nosičoch ako vyniesť ťažký náklad na svojom chrbte. V rámci 4 dní sa odprezentuje aj veľké množstvo filmov ako napr. aj nový film od Pavla Barabáša – Sloboda pod nákladom.

Horomilfest ponúka aj bohatý sprievodný program. Vo vstupnej hale festivalu nájdete stánky viacerých spoločností a organizácií, ktoré divákom budú spríjemňovať návštevu na festivale. Očná klinika UVEA pre divákov zabezpečila virtuálnu realitu, v ktorej si môžete vyskúšať basejumping. Novinkou bude aj fotostena a súťaže, klasicky už diváci na festivale nájdu aj fotovýstavu, tento rok od fotografa Mareka Loduhu. V rámci festivalu sa diváci môžu tešiť aj na sprístupnenie lezeckej steny HK Manín, v spolupráci s miestnym jaskyniarskym klubom Strážovské vrchy zase pre návštevníkov sprístupníme podzemný svet neďaleko obce Pružina, zaujímavý bude aj sprievodný program v kúpeľoch Nimnica, kde pre priaznivcov Horomilfestu bude pripravená exkurzia do útrob priehradného múru a rovnako ako aj plavbu po Nosickej priehrade.

Lístky na festival je možné zabezpečiť aj v predpredaji v kancelárii TIK v Považskej Bystrici, v stánku na jarmoku v Považskej Bystrici 23.9. 2016 alebo online cez webovú stránku www.horomilfest.sk

Fotogaléria z Horomilfestu 2015

Ďaľšie informácie

  • sdo_type: VideoObject
  • sdo_name: Title of ...
  • sdo_description: Description of ..
  • sdo_duration: PT1M33S
  • sdo_contentUrl: http://www.example.com/video123.flv
  • sdo_embedUrl: http://www.example.com/videoplayer.swf?video=123
  • sdo_interactionCount: 1
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Blogy

viac blogov
  • EN