Title of ... Description of .. VideoObject

Zbavíme vás okuliarov, no nie tých ružových!

piatok, 16 december 2016 00:00
Zbavíme vás okuliarov, no nie tých ružových! Zbavíme vás okuliarov, no nie tých ružových!

Máte už dosť starostí s nosením okuliarov a chcete sa s nimi nadobro rozlúčiť? Riešením by mohla byť laserová operácia očí. Nestačí však len ráno vstať a rozhodnúť sa pre takýto zákrok. Okrem toho, že musíte spĺňať isté kritéria, mali by ste o operácii očí aj čo to vedieť. Zdravie nie je niečo, čo si vyberiete z regálu v obchode alebo kúpite v zľave na internete. Ak Vám záleží na Vašom zraku, mali by ste investovať viac ako len svoje peniaze. Martinská očná klinika UVEA Mediklinik Vám ponúka profesionálne poradenstvo a riešenie na mieru.

Excimerový zákrok je vhodný pre pacientov starších ako 18 rokov s krátkozrakosťou do -9,0 dioptrií, výnimočne aj viac. Pri ďalekozrakosti sú to pacienti nad 35 rokov do +4,0 dioptrií,“ informuje očný chirurg a oftalmológ MUDr. Peter Žiak a dodáva: „Dioptrie však nie sú jediným parametrom, ktorý je pred operáciou nutné zohľadniť. Svojim pacientom vždy odporúčam v prvom rade osobnú návštevu, kde vieme na základe odborných vyšetrení a predstáv pacienta dospieť k najvhodnejšiemu riešeniu.“

Takto to celé prebehne

Pred zákrokom absolvujete kontrolné vyšetrenia a do oka Vám nakvapkajú lokálne anestetikum, aby bola operácia úplne bezbolestná, keďže pacienti bývajú počas nej pri plnom vedomí. Keď budete pripravení, lekári môžu začať s prípravou rohovky na laserovú fotoabláciu, ktorá je najdôležitejšou časťou každej excimerovej operácie. Fotoablácia upraví povrch rohovky tak, že sa zmení jej optická mohutnosť, a teda aj dioptrická sila. Počas tejto fázy operácie budete sledovať svetelný bod nad Vami. Nemusíte sa pritom obávať žiadneho náhodného pohybu oka, laser s takýmto pohybom samozrejme počíta. Celá operácia, a to oboch očí, trvá len niekoľko minút. Vy si ale na zákrok vyhraďte 2 – 3 hodiny kvôli celému procesu, ktorý okrem samotného zákroku zahŕňa aj prípravu, pooperačné ošetrenie a tiež poučenie pacienta.

Aké máte u nás možnosti?

Na Martinskej očnej klinike UVEA Mediklinik Vás zbavíme okuliarov pomocou najmodernejších metód. Vybrať si môžete z 3 operačných balíčkov:

Operačný balíček PRK 6D za 325 EUR

Ide o povrchový typ operácie oka a zároveň najstaršiu metódu. Nevýhodou je dlhé zotavovanie a bolestivosť po zákroku. Lekári ju volia pri pacientoch s tenkou rohovkou alebo v prípade zákalov v povrchových vrstvách rohovky, napríklad po zápale. Na odstránenie povrchovej vrstvy epitelu, ktorá sa už nevracia späť, sa používa chirurgický nástroj. Dioptria sa následne odstraňuje laserom. Nemusíte mať obavy, že by oko nebolo dostatočne chránené, pretože odstránená vrstva epitelu za 3 – 4 dni dorastie. Práve kvôli bolestivosti sa táto metóda používa len ojedinele, i keď je možné zmierniť tento nepríjemný dôsledok zákroku pomocou kontaktnej šošovky. 

Operačný balíček PRK 6D stojí 325 eur za korekciu jedného oka. Ak sa preň rozhodnete, v cene budete mať zahrnuté vyšetrenia (topografia, biometria, endotel, slzný film, aberometria), samotný zákrok a tiež prvú a druhú pooperačnú kontrolu. Ako benefit od nás dostanete zľavový poukaz na operáciu pre blízkeho a poukaz na zľavu v optike.

Záujem o operáciu PRK

Operačný balíček LASEK 6D za 425 EUR

Patrí medzi najčastejšie vykonávané operácie očí na svete. Je to menej invazívny zákrok, pretože nie je potrebné vykonávať rez do rohovky. Môže sa zvoliť aj u pacientov s tenšou rohovkou, čím sa dajú korigovať aj vyššie dioptrie. Pri tomto type zákroku sa na oko nanesie alkoholový roztok a následne sa dočasne uvoľní epitel. Po vykonaní laserovej operácie sa epitel vráti späť. Zotavenie je rýchlejšie a bolestivosť po operácii menšia ako v prípade PRK. Aplikáciou kontaktnej šošovky po operácii vieme zmierniť nepríjemné príznaky po zákroku, akými môžu byť rezanie, slzenie či svetloplachosť. Tie zvyknú pretrvávať aj 2 – 4 dni po operácií. Syndróm suchého oka býva pri použití tejto metódy veľmi zriedkavý.

Za jedno oko v rámci operačného balíčku LASEK 6D zaplatíte 425 eur. V cene budete mať vyšetrenia (topografia, biometria, endotel, slzný film, aberometria), samotný zákrok a tiež prvú až piatu pooperačnú kontrolu. Navyše Vám dáme doživotnú záruku, čo znamená, že ak sa Vám časom zhorší zrak a objavia sa dioptrie v mínusových hodnotách, korekciu máte u nás bezplatne. V rámci benefitov máme pre Vás pripravený pooperačný balíček (kvapky, vitamíny, rohovková topografia), zľavový poukaz na operáciu pre blízkeho a poukaz na zľavu v optike.

Záujem o operáciu LASEK

Operačný balíček LASIK 6D HD za 750 EUR

V posledných rokoch je tento typ operácie vyhľadávaný, pretože výrazne odstraňuje pooperačnú bolestivosť a kvalitné videnie sa dostaví už po pár hodinách od zákroku. Používajú sa pri ňom dva typy laserov, čo sa odráža aj na vyššej cene. Femtosekundovým laserom sa nareže stróma rohovky a vytvorí sa tak flap, ktorý sa jemne odklopí a excimerovým laserom sa odstránia dioptrie. Keďže sa pri operácii ide viac do hĺbky, pacient musí mať dostatočne hrubú rohovku, aby nedošlo k jej poškodeniu. Flap už k rohovke nikdy neprirastie napevno, čo je na jednej strane výhodou pri prípadnej reoperácii, na strane druhej nevýhodou pri úraze, kedy sa môže flap od oka uvoľniť. Preto sa tento zákrok neodporúča ľuďom, ktorí sa venujú napríklad kontaktným športom. Štúdie tiež hovoria o vyššom riziku vzniku syndrómu suchého oka.

Za cenu 750 eur za zoperovanie jedného oka v rámci operačného balíčka Lasik 6D HD máte od nás vyšetrenia (topografia, biometria, endotel, slzný film, aberometria), samotný zákrok a tiež prvú až piatu pooperačnú kontrolu. Rovnako ako pri balíčku LASEK máte na operáciu doživotnú záruku, teda ak sa Vám časom zhorší zrak a objavia sa dioptrie v mínusových hodnotách, korekciu Vám vykonáme bezplatne. Ponúkame Vám tiež pooperačný balíček (kvapky, vitamíny, rohovková topografia), zľavovýpoukaz na operáciu pre blízkeho, poukaz na zľavu v optike, a na požiadanie vás po operácii bezplatne odvezieme domov v rámci Žilinského kraja. 

Záujem o operáciu LASIK

Poraďte sa s nami o výhodách a nevýhodách jednotlivých metód a my Vám odporučíme ten najvhodnejší operačný balíček priamo pre Vás.

 

Ďaľšie informácie

  • sdo_type: VideoObject
  • sdo_name: Title of ...
  • sdo_description: Description of ..
  • sdo_duration: PT1M33S
  • sdo_contentUrl: http://www.example.com/video123.flv
  • sdo_embedUrl: http://www.example.com/videoplayer.swf?video=123
  • sdo_interactionCount: 1
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Blogy

viac blogov
  • EN