UVEA Mediklinik - Nina Csonková: po laserovej operácii mám nový pohľad na svet

Infolinka: 043 / 401 2604 | E-mail: info@uvea.sk Zelená 1A, Martin 036 01Aktuality

Nina Csonková: po laserovej operácii mám nový pohľad na svet Nina Csonková: po laserovej operácii mám nový pohľad na svet
Ohodnotiť článok
(5 hlasov)
Označené v
Nina Csonková: po laserovej operácii mám nový pohľad na svet - 3.4 out of 5 based on 5 votes

Nina Csonková: po laserovej operácii mám nový pohľad na svet

Profesionálna športovkyňa Nina Csonková sa venuje kanoistike už dlhé roky. Možnosť odložiť okuliare a šošovky bol ideálny spôsob ako využiť túto vášeň naplno. Rozhodla sa preto podstúpiť operáciu LASIK na očnej klinike UVEA Mediklinik v Martine.

„Na očnej klinike UVEA som podstúpila laserovú operáciu očí metódou FEMTOLASIK. Od šiestich rokov som nosila okuliare, ktoré som ale pri profesionálnej kanoistike nemohla používať. Počas pretekov som chodila buď naslepo, alebo so šošovkami, ktoré mi voda niekedy vymývala. A to bol problém. Neustále som musela žmúriť, lebo som sa bála, aby mi nevypadli. Na kajaku robím aj freestyle, čo je disciplína, kde až tak nepotrebujem vidieť do diaľky. Preto som svoje zrakové problémy celkom dlho tolerovala. Na súťažiach to však bývalo nepríjemnejšie. Rozhodcovia mi niečo ukazovali a ja som sa na to musela pýtať mojich kolegýň. Neskôr sme začali chodiť na rôzne expedície, splavovať rieky a venovali sa extrémnym zjazdom. Keď som bola na majstrovstvách sveta v tejto disciplíne, uvedomila som si, že nevidím kam idem a že vodu treba naozaj dôkladne čítať. Skúšala som na riešenie tohto problému viaceré typy šošoviek, no skoro žiadne mi nesedeli, pretože som mala aj astigmatizmus.“

„Operáciu som sa najskôr bála podstúpiť, pretože zrak je pomaly náš najdôležitejší zmysel. Raz sa vo mne niečo zlomilo a povedala som si, že na operáciu pôjdem a všetko dobre dopadne. Dioptrie sa mi už dlhšie nemenili a vedela som, že život bez okuliarov a šošoviek bude úplne iný. Navyše, pri dennodennom dávaní si šošoviek do očí som si uvedomila, že s nimi chodím aj do špinavej vody a to mi môže oči naozaj poškodiť. Pre kliniku UVEA som sa rozhodla hlavne preto, že pochádzam z Martina a pán doktor Králik je môj spolužiak zo školy, bola tam preto aj dôvera a dobrá referencia.“

„Priebeh operačného dňa bol super. Kliniku UVEA je krásna, človek tam príde a ostáva v ňom pozitívny pocit z prostredia. Všetko prebehlo veľmi rýchlo, nemusela som ani čakať. Prvé hodiny po operácii boli bezproblémové, nebolo mi ani zle. Potom trochu áno, ale je to operácia, takže som bola trošku roztrasená a oko ma mierne škrabalo. Dala som si tabletku od bolesti a postupne sa to zlepšovalo. Zhodou okolností som mala operáciu v rovnakom čase ako moja krstná. Keď sme spolu cestovali na pooperačnú kontrolu, smiala som sa, že cestujem bez okuliarov, pretože som ich dovtedy nosila 24 rokov každý deň. Teraz sa mi to zdalo úplne prirodzené nemať ich, ako keby som ich ani nikdy nenosila. Na dobré sa rýchlo zvyká. Keď splavujem rieku, vidím ľudí okolo seba, ich úsmevy a keď ma manžel trénuje, vidím, čo mi ukazuje. Zrazu je to úplne iný pocit a som nadšená.“

Súvisiace články

 • Operácia viečok jej zmenila pohľad na svet!

  Nie každý si dokáže zvyknúť na svoj obraz v zrkadle, keď vidí nepekne ovísajúce horné viečka. Útechou mu nie je ani to, že k pribúdajúcemu veku jednoducho patria. Kým pre jedného je to otázka estetiky, druhý za tým vidí ďaleko väčšie obmedzenia. Viete si predstaviť, že by vám ovísajúce viečka zobrali viac ako len mladistvý vzhľad? Taký bol aj prípad pani Boženy, ktorá sa rozhodla na našej klinike podstúpiť blefaroplastiku horných mihalníc.

 • Operácia ho aj napriek neštandardnej poruche zraku a vysokým dioptriám vrátila späť do hry!

  Okuliare dokážu občas človeku poriadne strpčiť život. Nejeden pacient preto uvažuje nad laserovou operáciou očí, vďaka ktorej by sa už nemusel obmedzovať. Chyby oka sú ale rôzne a vyžadujú tak aj riešenia na mieru. Dokonca ani pacienti s neštandardnými poruchami zraku či príliš vysokými dioptriami sa nemusia zmieriť s nosením okuliarov. Sme radi, že naša klinika pomáha meniť životy pacientov k lepšiemu, tak ako tomu bolo aj v prípade pána Matúša.

 • Máte viac ako 40 rokov a zlý zrak? Výmena šošovky môže byť lepšia voľba než laserová operácia

  Pri zakalení šošovky oka, tzv. sivom zákale, môže lekár pacientovi odporučiť operačný zákrok, počas ktorého mu zakalenú šošovku vymení za umelú, číru. Počuli ste ale niekedy o tom, že výmena vnútroočnej šošovky sa môže robiť aj vtedy, keď šošovka nie je zakalená? Poviete si, a na čo asi? Na našej očnej klinike sme pomocou tohto zákroku zbavili ďalekozrakosti už nejedného pacienta.

 • Zbavíme vás okuliarov, no nie tých ružových!

  Máte už dosť starostí s nosením okuliarov a chcete sa s nimi nadobro rozlúčiť? Riešením by mohla byť laserová operácia očí. Nestačí však len ráno vstať a rozhodnúť sa pre takýto zákrok. Okrem toho, že musíte spĺňať isté kritéria, mali by ste o operácii očí aj čo to vedieť. Zdravie nie je niečo, čo si vyberiete z regálu v obchode alebo kúpite v zľave na internete. Ak Vám záleží na Vašom zraku, mali by ste investovať viac ako len svoje peniaze. Martinská očná klinika UVEA Mediklinik Vám ponúka profesionálne poradenstvo a riešenie na mieru.

 • Tím očnej kliniky UVEA sa o vás postará včas

  Tím, ktorý vás nenechá čakať. V očnom centre UVEA Mediklinik sa o pacientov starajú renomovaní odborníci. Vďaka skorému termínu vyšetrenia vieme v prípade očných ochorení zakročiť včas a predísť tak zhoršeniu zdravotného stavu. Koncom októbra 2013 schválil parlament Novelu zákona o rozsahu zdravotnej starostlivosti, ktorá má zamedziť lekárom využívať možnosti prednostného vyšetrenia pacientov vo svoj prospech. Od nového roka by sa tak malo zamedziť hádkam pacientov o tom, kto prišiel skôr a kto je u lekára na rade. Podľa prezidenta Asociácie súkromných lekárov Ladislava Pásztora však môže novela spôsobiť to, že v niektorých ambulanciách budú pacienti čakať dlhšie ako doteraz. Je teda otázne nakoľko pozitívnu zmenu novela prinesie a či prednostné objednávanie predsa len malo svoje opodstatnenie.