Title of ... Description of .. VideoObject

Operácia krátkozrakosti našej kolegyne

streda, 02 marec 2016 15:04
Operácia krátkozrakosti našej kolegyne Operácia krátkozrakosti našej kolegyne

Po dlhoročnom nepohodlnom nosení okuliarov sa aj naša koordinátorka Barbara rozhodla pre operáciu krátkozrakosti. Niekoľko dní po operácii LASEK 6D nám porozprávala o svojich pocitoch.

Na klinike UVEA Mediklinik pracujem skoro rok, preto som celý postup vyšetrenia aj operácie dôkladne poznala. Na základe výsledkov vyšetrenia sme zvolili metódu LASEK 6D a rozhodnutie ísť na operáciu očí bolo už iba na mne. Ako asi každý, kto ide na operáciu, som pociťovala mierny stres, moji kolegovia sa však postarali o to, že som nemala priestor na nepríjemné myšlienky. Priebeh a príprava na operáciu boli bezproblémové, ani neviem, ako to ušlo. Snažili sa mi to spríjemniť, to však platí aj pre všetkých našich pacientov, ku každému pristupujeme rovnako.

Operovala ma pani doktorka Iveta Katuščáková. Viem, že operácia štandardne trvá 15 minút, ale mám pocit, že to išlo rýchlejšie. Ani nie 10 minút a boli sme hotoví. Čo sa týka výberu lekára, zverila by som sa ktorémukoľvek z tímu UVEA. Napríklad pán doktor Rastislav Vida operoval môjho starého otca, ktorý mal sivý zákal.

Pred operáciou som mala dioptrie -1,5 a cylinder 0,5 na obidvoch očiach. Po operácii mi na oko nasadili dočasnú kryciu šošovku. Pri prvej kontrole sa mi zlepšil zrak na 0,3 a 0,4, epitel vtedy ešte nebol úplne zahojený, po ďalších dvoch dňoch však prišlo výrazné zlepšenie na 1,0. Nebolo to síce ešte dokonale ostré, ale už som to vedela prečítať. Za tie dva dni to bol obrovský rozdiel. Som spokojná, pretože do práce som nastúpila na siedmy deň od operácie a na ôsmy deň som aj šoférovala. Som rada, že som sa na operáciu odhodlala a kedykoľvek by som to odporučila aj pár kolegom, ktorí ešte nosia okuliare :)

Ďaľšie informácie

  • sdo_type: VideoObject
  • sdo_name: Title of ...
  • sdo_description: Description of ..
  • sdo_duration: PT1M33S
  • sdo_contentUrl: http://www.example.com/video123.flv
  • sdo_embedUrl: http://www.example.com/videoplayer.swf?video=123
  • sdo_interactionCount: 1
Ohodnotiť túto položku
(5 hlasov)
  • EN