Title of ... Description of .. VideoObject

Liečba sivého zákalu za 15 minút

streda, 25 november 2015 13:44
Liečba sivého zákalu za 15 minút Liečba sivého zákalu za 15 minút

Liečba sivého zákalu prebieha pomocou operácie, ktorá je najčastejšie vykonávaným chirurgickým zákrokom na oku.

Operácie sivého zákalu (známeho aj ako šedého zákalu alebo katarakty) sa vôbec netreba obávať, je bezbolestná a okrem odstránenia zákalu môže odstrániť aj dioptrie, dokonca aj zlepšiť videnie na blízko. Riešenie sivého zákalu je bezpečné a rýchle. „Ročne operujeme stovky pacientov v rôznych vekových kategóriách, výnimkou nie sú pacienti vo veku aj nad deväťdesiat rokov. Väčšina z nich (pokiaľ netrpia na iné vážne očné choroby) má výbornú zrakovú ostrosť. Obvykle sa tešia aj z toho, že už nepotrebujú okuliare, mnohí ani na diaľku ani na blízko,“ hovorí doktor Peter Žiak, očný chirurg z očnej kliniky UVEA Mediklinik. Sivý zákal sa operuje ambulantne a pacient môže ihneď po zákroku opustiť kliniku. Po operácii sivého zákalu na klinike UVEA sú všetky potrebné kontroly bezplatné.

Prečítajte si aj: Kedy je správny čas na operáciu sivého zákalu

Pred operáciou sa podáva kvapkami lokálne anestetikum, ktoré zabezpečí absolútne bezbolestný priebeh operácie. Odborníci z očnej klinky UVEA Mediklinik odporúčajú pri operácii využiť femtosekundový laser, ktorý zabezpečuje vysokú šetrnosť a presnosť. Laserový lúč „rozbije“ zakalenú šošovku a vykoná tri základné mikrochirurgické rezy presnejšie ako ruka chirurga.

V druhej fáze sa do oka zavedie špeciálna ultrazvuková sonda, pomocou ktorej sa zakalená fragmentovaná šošovka odsaje. Do pôvodného puzdra sa vloží umelá šošovka, ktorá nahradí tú zakalenú. Pri odstránení katarakty sa pacientovi koriguje aj refrakčná chyba oka. Ak ste predtým potrebovali okuliare, teraz ich pravdepodobne môžete odložiť – nová vnútroočná šošovka vám zabezpečí videnie ako zamladi.

Priebeh operácie sivého zákalu - animácia

Priebeh operácie sivého zákalu - animácia

Ďaľšie informácie

  • sdo_type: VideoObject
  • sdo_name: Title of ...
  • sdo_description: Description of ..
  • sdo_duration: PT1M33S
  • sdo_contentUrl: http://www.example.com/video123.flv
  • sdo_embedUrl: http://www.example.com/videoplayer.swf?video=123
  • sdo_interactionCount: 1
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
  • EN