Title of ... Description of .. VideoObject

Zbavte sa problémov s čítaním na blízko

pondelok, 16 marec 2015 19:28
Zbavte sa problémov s čítaním na blízko Zbavte sa problémov s čítaním na blízko

Povestným „orlím zrakom“ sa dnes môže pochváliť málokto. Jednou z najčastejších diagnóz, ktorá čaká takmer na všetkých, je starecká vetchozrakosť, odborne – presbyopia. Pri tejto chorobe oko stráca schopnosť zaostrovať na blízke predmety. Prichádza obvykle na vrchole produktívneho veku – okolo štyridsiatky. Netreba si však zúfať, oční chirurgovia z kliniky UVEA vám pomôžu orlí zrak získať nazad.

Presbyopia nás núti odďaľovať predmety spred očí tak, aby sme na ne vedeli zaostriť. Ak máte pocit, že si knihu musíte položiť meter od seba, aby ste prečítali písmená a aj tak je to problém, je to vaša diagnóza. „Naša klinika v Martine má ako jediná na Slovensku k dispozícii revolučnú technológiu INTRACOR, určenú práve na riešenie tejto diagnózy. Pomocou femtosekundového lasera operatér vytvorí v strednej časti rohovky sériu mikroskopických bubliniek, ktorými rozrušuje tkanivo. Dosiahneme tak mierne vyklenutie rohovky a úpravu optického systému oka,“ vysvetľuje očný chirurg Peter Žiak, medicínsky riaditeľ Očnej kliniky UVEA Mediklinik.

Ako prebieha operácia INTRACOR

Zákrok vykonáva očný chirurg pacientovi v lokálnej anestézii. „Oko zafixujeme k optike laseru, ktorý na rohovke vytvorí sériu niekoľkých mikroskopických krúžkov. Táto procedúra trvá asi 20 sekúnd. Po operácii nasleduje kontrola v ambulancii a asi po hodine pacient odchádza domov,“ opisuje priebeh operácie doktor Žiak. Zákrok je bezbolestný a jediná nepríjemnosť, na ktorú sa musíte pripraviť, je chvíľkové nadmerné slzenie operovaného oka. Rekonvalescencia trvá len niekoľko hodín, po pár hodinách zahmleného videnia však pacient vidí bez problémov. „Na druhý deň môžete bezpečne šoférovať, pozerať televíziu, pracovať na počítači. Dokonca aj letieť na služobnú cestu,“ dodáva doktor Žiak.

Plus na blízko aj do diaľky? Riešením je výmena šošovky (CLE)

INTRACOR je výborný spôsob, ako sa zbaviť okuliarov na čítanie, ak však nosíte plusové okuliare na blízko aj do diaľky a máte viac ako 45 rokov, ideálnym riešením je pre vás zákrok s názvom CLE (Clear Lens Exchange). Ide o výmenu šošovky, ktorá stratila schopnosť zaostrovať nie len na blízke, ale aj na vzdialené objekty. Pri ambulantnej operácii vám skúsený očný chirurg vymení vašu šošovku za umelú vnútroočnú šošovku, ktorá dokáže zabezpečiť kvalitné videnie na blízko aj na diaľku. Šošovka je vyrobená na mieru z kvalitných materiálov, v oku ich necítiť a neovplyvňuje ich ani starnutie. „Zákrok vykonávame s asistenciou femtosekundového lasera, ktorý zabezpečuje vysokú presnosť a bezpečnosť operácie,“ vysvetľuje doktor Žiak. Dodáva, že pacient môže ešte v ten istý deň kliniku bez obáv opustiť a už na druhý deň sa tešiť so svojich „nových očí“. Výhodou zákroku je vynikajúca predvídateľnosť výsledku a kvality videnia. V mnohých prípadoch je pre ľudí nad štyridsiatkou lepšou voľbou ako excimerový zákrok. Výmenou šošovky tiež v budúcnosti zaniká potreba operácie sivého zákalu. „Navrátenie zraku týmto spôsobom je naozaj malý zázrak,“ konštatuje Jozef, úspešne zoperovaný pacient.

Bezplatná prezentácia zákrokov

9. apríla 2015 od 17:00 do 18:00 sa v očnej klinike UVEA Mediklinik v Martine koná bezplatné informatívne stretnutie pre záujemcov o zákroky INTRACOR a CLE. V prípade záujmu si rezervujte účasť na čísle 043/401 26 04 alebo cez online formulár.

Pozrite si video z vyšetrenia a operácie

Ďaľšie informácie

  • sdo_type: VideoObject
  • sdo_name: Title of ...
  • sdo_description: Description of ..
  • sdo_duration: PT1M33S
  • sdo_contentUrl: http://www.example.com/video123.flv
  • sdo_embedUrl: http://www.example.com/videoplayer.swf?video=123
  • sdo_interactionCount: 1
Ohodnotiť túto položku
(11 hlasov)

Blogy

viac blogov