UVEA Mediklinik - Optika UVEA otvorená

Infolinka: 043 / 401 2604 | E-mail: info@uvea.sk Zelená 1A, Martin 036 01Aktuality

Optika UVEA začala ponúkať svoje služby Optika UVEA začala ponúkať svoje služby
Ohodnotiť článok
(0 hlasov)
Označené v

Optika UVEA otvorená

Na rozdiel od väčšiny optík na Slovensku v optike UVEA oči vyšetrujú kvalifikovaní optometristi polarizačnými testami, čo umožňuje vyšetrenie oboch očí súčasne. Okrem odhalenia refrakčných vád a výšky dioptrií je možné vďaka tomuto spôsobu vyšetrenia odhaliť aj príčiny bolesti hlavy pri práci s počítačom alebo pri čítaní. V súčasnosti sú nároky na nosenie okuliarov úplne iné ako v minulosti. V optike sa o vás preto postará školený optometrista, ktorý je zárukou správneho zmerania dioptrií a odhalí aj prípadné iné chyby videnia.

Zrak vyšetrí kvalifikovaný optometrista

Pri vyšetrení dnes zohľadňujeme napríklad profesiu klienta – teda to, či dotyčný pri práci sedí alebo stojí, či pracuje s počítačom, alebo ako ďaleko má monitor,“ vysvetľuje Michal Krasňanský, kvalifikovaný optometrista z optiky UVEA. Dodáva, že záleží aj na tom, či klient pracuje s laptopom alebo stolovým počítačom a či pracuje iba s jedným, alebo s viacerými monitormi. „Všetky tieto informácie nám pomáhajú určiť správnu korekciu zraku pre pacienta. Bez správneho vyšetrenia by výsledné okuliare mohli priniesť viac škody ako úžitku,“ varuje optometrista. Aj keď má klient záujem
o okuliare na čítanie, musí najprv absolvovať vyšetrenie videnia do diaľky. „Je to totiž jediná možnosť ako môžeme zaručiť, že zohľadníme rozdiel rôznych dioptrií oboch očí,“ opisuje systém vyšetrenia M. Krasňanský a konštatuje, že obmedzenie vyšetrenia len na videnie do blízka je chybou, ktorá môže viesť k výrobe nesprávnych okuliarov.

Všetko o vašich očiach

V optike UVEA môžete absolvovať aj kontrolu priestorového videnia a záťažové testy očí. „Nezanedbávame napríklad ani syndróm suchého oka, ktorý je stále častejším problémom,“ pokračuje vo vymenúvaní vyšetrení Anna Králiková, vedúca optiky UVEA. „Ľudia so suchými očami často nevedia, že sa ich problém dá vyriešiť aplikáciou kvapiek, prípadne sa odporučí vylúčiť používanie šošoviek alebo zvoliť jednodenný typ,“ dodáva.

Keď optika nestačí, riešenie ponúka klinika

Obrovskou výhodou optiky je jej umiestnenie priamo v priestoroch očnej kliniky. Ak pri vyšetrení zraku optometrista zistí problém, ktorý nie je možné korigovať okuliarmi, môžu zamestnanci optiky požiadať o konzultáciu odborníkov z očnej kliniky o poschodie vyššie. Výhody však platia aj pre zákazníkov kliniky. Po operácii zraku získavajú pacienti automaticky zľavu na nákup slnečných okuliarov.

UVEA prináša nevídanú kvalitu

Okrem profesionálneho vyšetrenia zraku si klienti novootvorenej optiky môžu vybrať tie najkvalitnejšie rámy svetových značiek ako Dior, Dolce Gabbana, Prada, Bvlgari, Ray-Ban, ale aj špecializovanú značku Silhouette, ktorá je určená pre náročného zákazníka, hľadajúceho ľahké a pohodlné rámy z kvalitných materiálov. Pre klientov, ktorí preferujú kontaktné šošovky, bude k dispozícii viacero druhov a značiek. Optika sa môže pochváliť výhradným zastúpením pre šošovky renomovanej značky Cooper Vision. Optika má vyšetrovňu aj aplikačné stredisko – každému záujemcovi o nosenie kontaktných šošoviek poskytne odborný personál zácvik, ako s nimi manipulovať a ako sa o ne správne starať.

Súvisiace články

  • Tím očnej kliniky UVEA sa o vás postará včas

    Tím, ktorý vás nenechá čakať. V očnom centre UVEA Mediklinik sa o pacientov starajú renomovaní odborníci. Vďaka skorému termínu vyšetrenia vieme v prípade očných ochorení zakročiť včas a predísť tak zhoršeniu zdravotného stavu. Koncom októbra 2013 schválil parlament Novelu zákona o rozsahu zdravotnej starostlivosti, ktorá má zamedziť lekárom využívať možnosti prednostného vyšetrenia pacientov vo svoj prospech. Od nového roka by sa tak malo zamedziť hádkam pacientov o tom, kto prišiel skôr a kto je u lekára na rade. Podľa prezidenta Asociácie súkromných lekárov Ladislava Pásztora však môže novela spôsobiť to, že v niektorých ambulanciách budú pacienti čakať dlhšie ako doteraz. Je teda otázne nakoľko pozitívnu zmenu novela prinesie a či prednostné objednávanie predsa len malo svoje opodstatnenie.