UVEA Mediklinik - V UVEA Mediklinik na operáciu nečakáte

Infolinka: 043 / 401 2604 | E-mail: info@uvea.sk Zelená 1A, Martin 036 01Aktuality

V UVEA Mediklinik na operáciu nečakáte V UVEA Mediklinik na operáciu nečakáte
Ohodnotiť článok
(1 Hlasovať)
Označené v
V UVEA Mediklinik na operáciu nečakáte - 4.0 out of 5 based on 1 vote

V UVEA Mediklinik na operáciu nečakáte

Rezort zdravotníctva prisľúbil, že skráti čakacie lehoty na všetky operácie v nemocniciach. Očná klinika UVEA Mediklinik ponúka riešenie už dnes. Čakacie doby predstavujú komplikácie pre každého pacienta. Napríklad na operáciu sivého zákalu čaká v súčasnosti 2 580 ľudí. Podľa aktuálneho prieskumu inštitútu HPI sú čakacie lehoty na toto ochorenie v priemere 84 dní.„Na operáciu sivého zákalu sa v očnom centre UVEA Mediklinik čaká od 7 do 21 dní, čo je najkratšia doba na Slovensku,“ hovorí MUDr. Peter Žiak, PhD., medicínsky riaditeľ kliniky. Jedným z najlepšie vybavených očných centier na Slovensku je práve UVEA Mediklinik v Martine, ktorá disponuje najlepšími technológiami na svete.

Čo spraviť, keď sa chcete vyhnúť čakaniu?
 
• informujte sa o čakacích lehotách na viacerých klinikách
• spýtajte sa na skúsenosti lekárov a vybavenie očných centier
 
Profesionalita a najmodernejšie technológie na jednom mieste
 
Jedným z najlepšie vybavených očných centier na Slovensku je práve UVEA Mediklinik v Martine, ktorá disponuje najlepšími technológiami na svete. Očné centrum UVEA Mediklinik je špecializované pracovisko, ktoré sa zameriava na chirurgickú korekciu refrakčných vád a na komplexnú liečbu očných ochorení. V portfóliu očnej kliniky nájdete všetky dostupné oftalmologické zákroky, vrátane najmodernejších operačných výkonov s použitím femtosekundového lasera.
 
„Práve lekári z UVEA Mediklinik, ako prví na Slovensku, vykonali v januári tohto roka unikátnu operáciu sivého zákalu laserom. Prvenstvo tejto operácie spočíva v použití femtosekundového lasera, ktorý umožňuje prakticky bezbolestnú korekciu refrakčných vád,“ hrdo konštatuje MUDr. Peter Žiak, PhD. Medzi najčastejšie operácie vykonávané na klinike patria operácie sivého zákalu s implantáciou multifokálnych vnútroočných šošoviek, korekcia ďalekozrakosti, krátkozrakosti a astigmatizmu - pokrivenia rohovky.
 
Tím, ktorý vás nenechá čakať
 
V očnom centre UVEA Mediklinik sa o pacientov starajú renomovaní odborníci. Špecialistom na laserové operácie sivého zákalu je MUDr. Peter Žiak, PhD., ktorý operácie vykonáva od roku 1994. MUDr. Jaroslav Nikel sa venuje chirurgii katarakty a refrakčnej chirurgii, vrátane excimer – laserových výkonov. MUDr. Diego Chicharro je odborníkom vitoretinálnej a retinálnej medicíny, ako aj refrakčnej chirurgie a chirurgie katarakty. V rámci predošlých zamestnaní a zahraničnej praxe sa pohyboval na prestížnych očných klinikách vo Veľkej Británii, v Španielsku, Švajčiarsku a Austrálii. O detského pacienta sa v očnom centre UVEA Mediklinik postará MUDr. Iveta Katuščáková, ktorá je odborníčkou na detskú oftalmológiu a operácie strabizmu.

Súvisiace články

 • Operácia viečok jej zmenila pohľad na svet!

  Nie každý si dokáže zvyknúť na svoj obraz v zrkadle, keď vidí nepekne ovísajúce horné viečka. Útechou mu nie je ani to, že k pribúdajúcemu veku jednoducho patria. Kým pre jedného je to otázka estetiky, druhý za tým vidí ďaleko väčšie obmedzenia. Viete si predstaviť, že by vám ovísajúce viečka zobrali viac ako len mladistvý vzhľad? Taký bol aj prípad pani Boženy, ktorá sa rozhodla na našej klinike podstúpiť blefaroplastiku horných mihalníc.

 • Operácia ho aj napriek neštandardnej poruche zraku a vysokým dioptriám vrátila späť do hry!

  Okuliare dokážu občas človeku poriadne strpčiť život. Nejeden pacient preto uvažuje nad laserovou operáciou očí, vďaka ktorej by sa už nemusel obmedzovať. Chyby oka sú ale rôzne a vyžadujú tak aj riešenia na mieru. Dokonca ani pacienti s neštandardnými poruchami zraku či príliš vysokými dioptriami sa nemusia zmieriť s nosením okuliarov. Sme radi, že naša klinika pomáha meniť životy pacientov k lepšiemu, tak ako tomu bolo aj v prípade pána Matúša.

 • Máte viac ako 40 rokov a zlý zrak? Výmena šošovky môže byť lepšia voľba než laserová operácia

  Pri zakalení šošovky oka, tzv. sivom zákale, môže lekár pacientovi odporučiť operačný zákrok, počas ktorého mu zakalenú šošovku vymení za umelú, číru. Počuli ste ale niekedy o tom, že výmena vnútroočnej šošovky sa môže robiť aj vtedy, keď šošovka nie je zakalená? Poviete si, a na čo asi? Na našej očnej klinike sme pomocou tohto zákroku zbavili ďalekozrakosti už nejedného pacienta.

 • Zbavíme vás okuliarov, no nie tých ružových!

  Máte už dosť starostí s nosením okuliarov a chcete sa s nimi nadobro rozlúčiť? Riešením by mohla byť laserová operácia očí. Nestačí však len ráno vstať a rozhodnúť sa pre takýto zákrok. Okrem toho, že musíte spĺňať isté kritéria, mali by ste o operácii očí aj čo to vedieť. Zdravie nie je niečo, čo si vyberiete z regálu v obchode alebo kúpite v zľave na internete. Ak Vám záleží na Vašom zraku, mali by ste investovať viac ako len svoje peniaze. Martinská očná klinika UVEA Mediklinik Vám ponúka profesionálne poradenstvo a riešenie na mieru.

 • Nina Csonková: po laserovej operácii mám nový pohľad na svet

  Profesionálna športovkyňa Nina Csonková sa venuje kanoistike už dlhé roky. Možnosť odložiť okuliare a šošovky bol ideálny spôsob ako využiť túto vášeň naplno. Rozhodla sa preto podstúpiť operáciu LASIK na očnej klinike UVEA Mediklinik v Martine.