V UVEA Mediklinik na operáciu nečakáte

sobota, 05 október 2013 00:00
V UVEA Mediklinik na operáciu nečakáte V UVEA Mediklinik na operáciu nečakáte

Rezort zdravotníctva prisľúbil, že skráti čakacie lehoty na všetky operácie v nemocniciach. Očná klinika UVEA Mediklinik ponúka riešenie už dnes. Čakacie doby predstavujú komplikácie pre každého pacienta. Napríklad na operáciu sivého zákalu čaká v súčasnosti 2 580 ľudí. Podľa aktuálneho prieskumu inštitútu HPI sú čakacie lehoty na toto ochorenie v priemere 84 dní.„Na operáciu sivého zákalu sa v očnom centre UVEA Mediklinik čaká od 7 do 21 dní, čo je najkratšia doba na Slovensku,“ hovorí MUDr. Peter Žiak, PhD., medicínsky riaditeľ kliniky. Jedným z najlepšie vybavených očných centier na Slovensku je práve UVEA Mediklinik v Martine, ktorá disponuje najlepšími technológiami na svete.

Čo spraviť, keď sa chcete vyhnúť čakaniu?
 
• informujte sa o čakacích lehotách na viacerých klinikách
• spýtajte sa na skúsenosti lekárov a vybavenie očných centier
 
Profesionalita a najmodernejšie technológie na jednom mieste
 
Jedným z najlepšie vybavených očných centier na Slovensku je práve UVEA Mediklinik v Martine, ktorá disponuje najlepšími technológiami na svete. Očné centrum UVEA Mediklinik je špecializované pracovisko, ktoré sa zameriava na chirurgickú korekciu refrakčných vád a na komplexnú liečbu očných ochorení. V portfóliu očnej kliniky nájdete všetky dostupné oftalmologické zákroky, vrátane najmodernejších operačných výkonov s použitím femtosekundového lasera.
 
„Práve lekári z UVEA Mediklinik, ako prví na Slovensku, vykonali v januári tohto roka unikátnu operáciu sivého zákalu laserom. Prvenstvo tejto operácie spočíva v použití femtosekundového lasera, ktorý umožňuje prakticky bezbolestnú korekciu refrakčných vád,“ hrdo konštatuje MUDr. Peter Žiak, PhD. Medzi najčastejšie operácie vykonávané na klinike patria operácie sivého zákalu s implantáciou multifokálnych vnútroočných šošoviek, korekcia ďalekozrakosti, krátkozrakosti a astigmatizmu - pokrivenia rohovky.
 
Tím, ktorý vás nenechá čakať
 
V očnom centre UVEA Mediklinik sa o pacientov starajú renomovaní odborníci. Špecialistom na laserové operácie sivého zákalu je MUDr. Peter Žiak, PhD., ktorý operácie vykonáva od roku 1994. MUDr. Jaroslav Nikel sa venuje chirurgii katarakty a refrakčnej chirurgii, vrátane excimer – laserových výkonov. MUDr. Diego Chicharro je odborníkom vitoretinálnej a retinálnej medicíny, ako aj refrakčnej chirurgie a chirurgie katarakty. V rámci predošlých zamestnaní a zahraničnej praxe sa pohyboval na prestížnych očných klinikách vo Veľkej Británii, v Španielsku, Švajčiarsku a Austrálii. O detského pacienta sa v očnom centre UVEA Mediklinik postará MUDr. Iveta Katuščáková, ktorá je odborníčkou na detskú oftalmológiu a operácie strabizmu.

Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)

Blogy

viac blogov
  • EN