UVEA Mediklinik - Liečba Keratokonusu vďaka revolučnej technológii v UVEA Mediklinik

Infolinka: 043 / 401 2604 | E-mail: info@uvea.sk Zelená 1A, Martin 036 01Aktuality

Zákrok je bezpečný a rýchly, pacienti sa navyše vyhnú aj komplikovanej transplantácii rohovky. Zákrok je bezpečný a rýchly, pacienti sa navyše vyhnú aj komplikovanej transplantácii rohovky.
Ohodnotiť článok
(3 hlasov)
Označené v
Liečba Keratokonusu vďaka revolučnej technológii v UVEA Mediklinik - 4.0 out of 5 based on 3 votes

Liečba Keratokonusu vďaka revolučnej technológii v UVEA Mediklinik

UVEA Mediklinik zakúpila revolučnú technológiu, zariadenie LightLink-CXL, ktoré výrazne urýchli zákrok odstránenia deformácie rohovky.

Metóda je založená na UV svetelných lúčoch a má názov Corneal Cross Linking. Keratokonus je choroba spôsobujúca kužeľovitú deformáciu rohovky. Zhoršenie zraku prichádza postupne a postihuje obe oči súčasne, väčšinou ide o dedičné ochorenie. Pokiaľ sa problém podchytí v rannom štádiu, dá sa upraviť nosením okuliarov, týmto sa však Keratokonus nedá úplne zastaviť. Metóda Corneal Cross Linking pracuje na princípe fotochemického spevnenia rohovky. Využíva sa tu vitamín B2, ktorý sa vstrekne pod rohovku. Následne miesto ožarujú UV lúče s vlnovou dĺžkou 365 nm a týmto procesom dochádza k chemickej väzbe, ktorá rohovku spevní a zastaví jej padanie. Zákrok je bezpečný a rýchly, pacienti sa navyše vyhnú aj komplikovanej transplantácii rohovky. Po liečbe prístrojom LightLink-CXL upravíme rohovku do prirodzeného tvaru pomocou femtosekundového lasera Victus. Do stabilizovanej rohovky urobí laser dva otvory, kam sa následne zavedie implantát, tzv. ring, ktorým zabezpečíme jej trvalú stabilitu a bezchybný zrak.