UVEA Mediklinik - Estetická chirurgia

Infolinka: 043 / 401 2604 | E-mail: info@uvea.sk Zelená 1A, Martin 036 01Poradňa

Estetická chirurgia

Estetická chirurgia pomáha zlepšovať vzhľad, prinavracia stratené sebavedomie, zvyšuje vizuálnu príťažlivosť a celkovú radosť zo života. Každého pacienta vnímame individuálne, snažiac sa o jeho maximálne pohodlie a pocit dôvery.

Plastická operácia viečok (blefaroplastika) je estetická operácia horných alebo dolných viečok, pri ktorej sa odstraňuje nadbytočná koža a tukové tkanivo. Operácia je realizovaná v lokálnej anestézii a trvá cca 1 hodinu.

Chirurgický rez je vedený tak, aby jazvy ostali pokiaľ je možné skryté pod prirodzenými kožnými záhybmi. Operačná rana je uzatvorená stehmi, ktoré sa odstraňujú týždeň po zákroku. Opuch a hematóm (modrina) môžu trvať 1-2 týždne. Definitívny výsledok operácie je viditeľný asi po 3 mesiacoch.

Viac: operácia viečok

Vyhladzovanie vrások je prevádzané pomocou látky botulotoxín. Výsledkom aplikácie tejto látky je uvoľnený výraz tváre bez výraznejších mimických vrások. Výborne pôsobí na vejárovité vrásky, ktoré vznikajú vo vonkajších očných kútikoch pri úsmeve.

Samotný zákrok je veľmi jednoduchý a krátky, trvá len niekoľko minút. Botulotoxín sa aplikuje špeciálnou tenkou ihlou (inzulínkou), preto vpichy takmer necítiť. Počet vpichov závisí od lokality, do ktorej je botulotoxín aplikovaný. Obvykle sa aplikujú tri až štyri vpichy v každej lokalite, okrem čela, kde je vpichov obvykle päť až sedem.

Viac: vyhladzovanie vrások

 

Referencie