UVEA Mediklinik - Kúpele Turčianske Teplice

Infolinka: 043 / 401 2604 | E-mail: info@uvea.sk Zelená 1A, Martin 036 01Klinika

Kúpele Turčianske Teplice

Očná klinika UVEA Mediklinik spolupracuje s Kúpeľmi Turčianske Teplice v oblasti podpory zdravého životného štýlu a zdravotnej prevencie. Naša Koordinátorka zdravotnej starostlivosti vám rada poskytne informácie o službách kúpeľov vo forme letákov, DVD či sprostredkovaním liečebného alebo dovolenkového pobytu.

Kúpele Turčianske Teplice ponúkajú širokú ponuku liečebných pobytov, wellness pobytov a dovoleniek. Stretnete tu už nielen seniorov, ale aj dámy na beauty pobyte, športovcov, manažérov, zaľúbené páry, ale aj celé rodiny. Priemerný vek kúpeľných hostí sa pohybuje od 35 – 55 rokov, čo dokazuje stále sa zvyšujúcu popularitu zdravotnej prevencie. Neoceniteľným bohatstvom, ktoré môžete v Turčianskych kúpeľoch nájsť je minerálna, termálna a liečivá voda, ktorá vyviera z podložia pohorí Veľkej Fatry a Kremnických vrchov. Teplota termálnej vody turčianskych prameňov sa pohybuje od 38 - 47 °C. Na zemský povrch vyvrie za sekundu až 30 l liečivej turčianskej minerálky.

Spoznajte na vlastnej koži uzdravujúci vplyv širokospektrálnej turčianskej termálnej minerálnej vody. Jej špeciálne a výnimočné zloženie - bohatá mineralizácia má dokázateľne liečivé účinky na ochorenia pohybového aparátu, urologické, nervové a gynekologické ochorenia a to aj pri kombinovaných diagnózach. Kvalitu poskytovaných služieb kúpeľov Turčianske Teplice dokumentuje i fakt, že úspešne prešli certifikáciou kvality na EUROPESPA-med, HACCP, IWA 1:2001 a ISO 9001:2008.

Portfólio liečebných služieb vhodne dopĺňajú i doplnkové služby počas pobytu hostí, s možnosťou využitia celoročne prevádzkovaného areálu Spa&Aquapark s termálnymi a aj termálnymi minerálnymi bazénmi, toboganmi, ako aj unikátna Turčianska zlatá kúra, ktorá má mimoriadne omladzujúce a regeneračné vlastnosti, vďaka využitiu zlata v kombinácii s turčianskou vodou. Kúra vďaka optimálnemu obsahu minerálov a vhodnej teplote znásobuje priaznivé účinky zlata na zdravie a krásu. Pre záujemcov o voľnočasové aktivity je v kúpeľoch pripravená široká ponuka výletov, kultúrneho programu, animácii, či prednášok lekárov na rôzne témy. Bližšie informácie o možnostiach ubytovania, pobytových balíkov  a ďalších doplnkových služieb nájdete na www.zlatekupele.sk.

 

Referencie