UVEA Mediklinik - Medicínske technológie

Infolinka: 043 / 401 2604 | E-mail: info@uvea.sk Zelená 1A, Martin 036 01Klinika

Medicínske technológie

Používame to najkvalitnejšie technické vybavenie, ktoré je vo svete dostupné. Výber prístrojov sme detailne zvažovali, kým sme nenašli to najlepšie na trhu.

Bezpečné a efektívne lasery očnej chirurgie

Femtosekundový laser Victus nemeckej firmy Technolas PV sme uviedli do prevádzky ako prvé a jediné pracovisko na Slovensku. Jeho výhodou je vysoká presnosť a šetrnosť ku tkanivám oka. Vďaka tejto technológií dokážeme niektoré zákroky vykonať úplne bez dotyku oka, výhradne laserovým lúčom. Výhoda femtosekundového laseru spočíva aj v tom, že je využiteľný pri viacerých operačných metódach, napríklad pri operácii sivého zákalu, metóde FEMTO LASIK, INTRACOR a iných. Spoločnosť Technolas PV si vybrala očnú kliniku UVEA Mediklinik ako svoje referenčné a školiace pracovisko.

Excimerový laser Amaris nemeckej firmy Schwind je v súčasnosti jedným z najlepších excimerových laserov na svete. Dokáže sledovať pohyby oka až 1050-krát za sekundu a extrémne rýchlo a mimoriadne presne vykonať korekciu krátkozrakosti, astigmatizmu aj ďalekozrakosti.

YAG laser Ellex predstavuje najnovšiu technológiu, ktorá sa používa na odstránenie zákalov sklovca, tzv. očné mušky. V Európe je takýchto zariadení iba osem a jeden z nich používame práve na našej očnej klinike. Technika zákroku sa radí medzi veľmi bezpečné.

Medicínske technológie na klinike UVEA Mediklinik

Medicínske technológie na klinike UVEA Mediklinik